Szpital podpisał umowę o dofinansowanie na budowę centrum leczenia chorób osób w podeszłym wieku

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 czerwca 2018

Z wielką radością informujemy, że Szpital Powiatowy w Limanowej podpisał z Zarządem Województwa Małopolskiego umowę o dofinansowanie Projektu pn. "Utworzenie centrum leczenia chorób osób w podeszłym wieku - Oddziału Geriatrycznego w Szpitalu Powiatowym w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego".

W wyniku utworzenia ”Limanowskiego Centrum leczenia chorób osób w podeszłym wieku” przeprowadzona będzie m.in. nadbudowa segmentu bloku operacyjnego o 2 kondygnacje. W nowej części znajdować się będą pomieszczenia oddziału geriatrii i poradni geriatrycznej.  Planuje się uruchomienie 64 łóżek na oddziale, które będą w dużej mierze kompleksowe dla funkcjonującego obecnie Oddziału Chorób Wewnętrznych, na którym przebywa ok. 70% pacjentów ze schorzeniami geriatrycznymi. Szacowany jest również zakup specjalistycznego sprzętu, tworzącego niezbędne wyposażenie nowego oddziału, a także stworzenie sali gimnastycznej i sali fizykoterapeutycznej kinezyterapii. Diagnostyka osób korzystających z nowego oddziału odbywać się będzie w istniejących już pracowniach i poradniach limanowskiego szpitala.

Całkowita wartość projektu wynosi : 9 635 864,90

Kwota dofinansowania: 7 204 701 zł

Wkład własny Beneficjenta: 2 141 129,90 zł

- „Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji przetargowej, następnie zostanie ogłoszone postępowanie na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.

Przygotowanie wniosku o środki unijne trwało wiele miesięcy. To ogromna ilość dokumentów, analiz i opracowań. Było z tym mnóstwo pracy i praca ta zakończyła się sukcesem. Podpisanie umowy przyznającej Szpitalowi dofinansowanie w wysokości 7 mln 200 tys. zł było dla mnie momentem ogromnej satysfakcji i dumy. Doceniono przecież potencjał Naszego Szpitala. Przygotowujemy Szpital do tej inwestycji, która na pewno skomplikuje funkcjonowanie części oddziałów na co najmniej kilka miesięcy.

Wierzę, że sobie z tym wspólnie poradzimy. Za ewentualne utrudnienia dla Pacjentów przepraszam, ale liczę też na wyrozumiałość, bo wszystko co robimy, robimy z myślą o Pacjentach” – mówi Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie geriatria

    geriatria