baner 2
Szpital Powiatowy w Limanowej > Czytnik aktualności

SZPITAL POWIATOWY W LIMANOWEJ NA INGRESIE BP JEŻA

Biskup Andrzej Jeż został nowym biskupem tarnowskim. 15 czerwca 2012 r. odbył się jego uroczysty ingres do bazyliki katedralnej w Tarnowie. Na uroczystości swoją obecność zaakcentowała delegacja pracowników naszego szpitala.

„Pracownicy Szpitala z Limanowej pozdrawiają kochanego Rodaka” -  tej treści transparent przywieziony do Tarnowa przez pielęgniarki i położne z naszego szpitala dał wyraz radości z  mianowania dotychczasowego biskupa pomocniczego Andrzeja Jeża na biskupa diecezji tarnowskiej w dniu 15 czerwca br. Społeczność Szpitala Powiatowego w Limanowej godnie reprezentował również dyrektor Marcin Radzięta. To  historyczne i ważne wydarzenie dla Kościoła tarnowskiego, albowiem po raz pierwszy w dziejach diecezji biskup diecezjalny wywodzi się z duchowieństwa tarnowskiego.

Biskup Andrzej Jeż dobrze znany jest limanowskiej społeczności, pracownikom oraz pacjentom naszego szpitala. Pamiętamy jego wizytę w 2009 r. kiedy to odwiedził i pobłogosławił chorych i personel Oddziału Medycyny Paliatywnej, który obchodził wówczas jubileusz 10-lecia powstania. Byliśmy pod wrażeniem wielkiej pokory, dobroci, życzliwości i wrażliwości na potrzeby innych, dlatego 15 czerwca br.  nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów, aby wspólnie przeżywać z naszym  Rodakiem ingres, czyli pierwsze oficjalne wejście biskupa do kościoła katedralnego.

W uroczystościach wzięło udział wielu kardynałów, biskupów i kapłanów z Polski i zagranicy. Obecny był abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, który przed rozpoczęciem liturgii odczytał akt nominacyjny papieża Benedykta XVI. Wręczył także biskupowi pastorał – symbol władzy pasterskiej. Znakiem objęcia rządów w diecezji przez nowego biskupa było również zajęcie miejsca w katedrze biskupiej, na którą wprowadził nowego ordynariusza nuncjusz apostolski.

W ingresie uczestniczyli także parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki oraz mieszkańcy diecezji tarnowskiej.

Ogromnie cieszymy się z objęcia tak zaszczytnej funkcji przez naszego Rodaka i serdecznie gratulujemy.

Źródło: www.pulsmiasta.pl, fot. T. Lalewicz, www.diecezjatarnowska.pl, fot. G.Golec, www.tarnow.pl, fot. P. Topolski, Ł. Fus