Szpital Powiatowy Imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej

Aktualności

Artykuły

70 lat istnienia Szpitala Powiatowego Imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej

20 października 2017 r o godz. 11:00 w hali przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej (ul. J. Piłsudskiego 81) uroczystą mszą świętą rozpoczną się obchody 70-lecia istnienia limanowskiego szpitala. Mszy świętej przewodniczyć bedzie ks. bp dr Andrzej Jeż Biskup Tarnowski, natomiast oprawę muzyczną zapewni Chór Mieszany Canticum Iubilaeum z Limanowej.
Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej Pan Marcin Radzięta wspólnie z Zarządem i Radą Powiatu Limanowskiego zaprasza Pracowników oraz Pacjentów limanowskiego Szpitala do wspólnego uczestnictwa w tym podniosłym wydarzeniu.
„Jest dla mnie, jako Dyrektora Szpitala ogromnym zaszczytem i honorem zaprosić wspólnie z Zarządem i Radą Powiatu Limanowskiego wszystkich Państwa na uroczystość 70-lecia istnienia Szpitala.
Łączy nas przecież ten Szpital i niezależnie od wszystkich innych różnic ta jedna sprawa – Szpital – będzie Nas wszystkich łączyć już na zawsze. Myślę, że Msza Święta, którą odprawi Jego Ekscelencja Biskup Tarnowski Andrzej Jeż będzie okazją, aby schylić głowę i pomodlić się w intencji tych spośród naszej szpitalnej społeczności, którzy odeszli już na wieczny spoczynek i o pomyślność dla pozostałych. 
Zapraszam również pacjentów Szpitala. To Państwo powierzają nam swoje życie, zdrowie i przede wszystkim nadzieję. A bez nadziei nie ma służby zdrowia, bo staraniom pacjentów i opiekujących się nimi pracowników szpitala zawsze ona towarzyszy.
Spotkajmy się zatem na Święcie 70lecia limanowskiego szpitala.
Serdecznie zapraszamy!
16 października 2017

Szpitalny Ośrodek Zdrowia realizuje program profilaktyki chorób układu krążenia

Szpitalny Ośrodek Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia w całości finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

11 września 2017
Przejdź do - Szpital Powiatowy w Limanowej zatrudni lekarzy, techników RTG i diagnostów laboratoryjnych

Szpital Powiatowy w Limanowej zatrudni lekarzy, techników RTG i diagnostów laboratoryjnych

Szpital Powiatowy w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego zatrudni:

  • internistów, chirurgów, pediatrów, neonatologów do pracy w oddziałach szpitala,
  • lekarzy do pracy w Oddziale Medycyny Paliatywnej (wymagania określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 października 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej (Dz. U. 2013 poz. 1347),
  • lekarzy do pracy w SOR, zespole wyjazdowym, nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej,
  • okulistę, alergologa, neurologa, pulmonologa do pracy w poradniach specjalistycznych,
  • techników RTG,
  • diagnostów laboratoryjnych do pracy w Laboratorium Bakteriologicznym.
24 marca 2017
Przejdź do - Bezpłatne badania kolonoskopowe w znieczuleniu!

Bezpłatne badania kolonoskopowe w znieczuleniu!

Szpital Powiatowy Imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej zaprasza na bezpłatne badania kolonoskopowe w znieczuleniu. Badania realizowane będą w ramach projektu pn. „Promowanie profilaktyki raka jelita grubego wśród osób aktywnych zawodowo na terenie powiatu bocheńskiego, brzeskiego, limanowskiego i nowotarskiego”.

Celem projektu jest podniesienie świadomości osób aktywnych zawodowo zamieszkujących, pracujących lub uczących się na obszarze ww. powiatów w zakresie profilaktyki nowotworów jelita grubego, a tym samym zwiększenie ilości zgłoszeń na badania kolonoskopowe, które pozwalają na wykrycie choroby nowotworowej we wczesnym stadium.

 

26 maja 2017
Przejdź do - Podpisanie umowy na roboty budowlane

Podpisanie umowy na roboty budowlane

31 maja w Szpitalu Powiatowym w Limanowej podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych w zakresie projektu pn. „Wsparcie istniejącego szpitalnego oddziału ratunkowego w Szpitalu Powiatowym w Limanowej” realizowanego w ramach działania 9.1. Infrastruktura Ratownictwa Medycznego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

1 czerwca 2017

Wyprzedzić smutek – 5 edycja programu profilaktyki depresji. Zasięgnij bezpłatnej porady specjalistów!

Trwa kolejna edycja programu profilaktyki depresji „Wyprzedzić smutek” realizowanego przez Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego w Krakowie we współpracy z ośrodkami z całej Małopolski, w tym Szpital Powiatowy Imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej. Program "Wyprzedzić smutek" jest jednym z sześciu programów profilaktycznych realizowanych w Małopolsce i finansowanych przez samorząd województwa.

W ramach projektu osoby podejrzewające u siebie depresję mają możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji u specjalistów.  

26 maja 2017
Przejdź do - Radosny Dzień Dziecka na oddziale pediatrycznym

Radosny Dzień Dziecka na oddziale pediatrycznym

1 czerwca dzieci przebywające na oddziale dziecięcym naszego szpitala odwiedzili  przedstawiciele limanowskiego oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz „Zozol”, który rozdawał maluchom upominki z okazji Dnia Dziecka. Podobnie jak w ubiegłym roku, akcję zorganizowano w porozumieniu z dyrektorem szpitala i ordynatorem oddziału.

6 czerwca 2017