Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Czy masz już krew-kartę? Ta karta ratuje życie

Czy masz już krew-kartę? Ta karta ratuje życie - zdjęcie

Każdy z nas bez względu na wiek, płeć, czy stopień ryzyka zawodowego powinien posiadać swoją krew-kartę, czyli "Kartę grupy krwi". Spełnia ona jedną podstawową rolę – ratuje życie w sytuacji nagłego zagrożenia. Posiadanie takiej karty w skrajnych sytuacjach, gdy o przeżyciu decydują cenne minuty umożliwia natychmiastowe podanie krwi. Krew-karta jest honorowana przez służby medyczne w całym kraju.

Stale zwiększająca się ilość wypadków i urazów zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym, rosnąca ilość wypadków komunikacyjnych, częstsze pobyty w szpitalu i dotychczasowy brak odpowiednich dokumentów do zapisywania grupy krwi spowodowały, że powstała potrzeba wyposażenia każdego z nas w stosowny dokument, jakim jest "Karta grupy krwi".

Krew-karta, wydana identyczną technologią co dowód osobisty komponuje z innymi dokumentami, kartami bankomatowymi. Powinna być zawsze i wszędzie noszona przez każdego z nas na pierwszym miejscu w portfelu.

Raz wyrobiona karta jest ważna całe życie. W dużym stopniu ułatwia procedury medyczne zaoszczędzając czas i pieniądze.

Drogi Pacjencie!

  • Jeżeli nasza placówka wykonała oznaczenie Twojej grupy krwi, wystarczy zgłosić się do tut. Pracowni Serologicznej i na podstawie wykonanego badania poprosić o wydanie „Karty grupy krwi”. Koszt wykonania karty to 25 zł, a w przypadku karty ze zdjęciem 30 zł.
  • Jeżeli masz już krew-kartę, ale ją zgubisz, zmienisz nazwisko lub chcesz mieć krew-kartę ze zdjęciem, bez ponownych badań wyrobisz nową. Skontaktuj się z tut. Pracownią Serologiczną, pod numerem 18/ 33 01 746, gdzie uzyskasz wszystkie informacje.