Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Szczepienia przeciw COVID19

  Szczepienia przeciw Covid-19

  Jak zarejestrować się na szczepienie?

  Są 4 możliwości:

  1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

  Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Jeżeli dodatkowo podasz nr telefonu, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

  System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

  Ważne: Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany.

  3. Wyślij SMS

  Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

  Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

  Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień. Szczegóły dotyczące rejestracji przez sms dostępne pod linkiem https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zarejestruj-sie-na-szczepienie-przez-sms

  4. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

  Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.

  Numer telefonu do Masowego Punktu Szczepień w Limanowej (ul. Z. Augusta 8) 734-135-538 ( numer telefonu zostanie uruchomiony we wtorek 4-go maja)

  Numer telefonu do Punktu Szczepień w Szpitalu Powiatowym w Limanowej 600-374-857

  Mapa i dane kontaktowe wszystkich punktów szczepień dostępna jest pod linkiem https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

  Szczegółowe informacje dot. szczepienia dla osób przewlekle chorych dostępne są pod linkiem https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-przeciw-covid-19-chorych-przewlekle

  Jak przebiega szczepienie

  Szczepionka podawana jest domięśniowo, w ramię. Nie musisz się w żaden sposób przygotowywać do zabiegu. Przed szczepieniem należy wypełnić ankietę, która będzie dostępna na miejscu, można ją również wydrukować i mieć ze sobą. Na miejscu, przed samym szczepieniem zbada Cię lekarz, by ocenić, czy możesz zostać zaszczepiony/a.

  Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

  Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19

  Po szczepieniu konieczna będzie 15. minutowa obserwacja pod kątem ewentualnego wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP).

  Jeśli dostaniesz szczepionkę, która wymaga podania drugiej dawki, na termin drugiego szczepienia umów się od razu w punkcie szczepień, w którym otrzymałeś/aś pierwszą dawkę.

  Informacja o przebytym szczepieniu

  Informacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-karty szczepień w systemie e-zdrowie (P1). Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu. Informację o przyjętych kolejnych dawkach szczepień znajdziesz też na swoim Internetowym Koncie Pacjenta.

  Źródło: https://www.gov.pl/web/szczepimysie