Dostawy sprzętu zakupionego w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Medyczny 3 - zdjęcie 23 stycznia 2023 Dostawy sprzętu zakupionego w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Medyczny 3 Jak już wcześniej informowaliśmy – Szpital Powiatowy w Limanowej otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości ponad 1 mln złotych w ramach projektu Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny 3. W ramach projektu zakupiono już część sprzętu, na kolejny zostanie ogłoszony przetarg. Szpital Powiatowy w Limanowej realizuje program badań przesiewowych raka jelita grubego finansowany przez NFZ - zdjęcie 20 stycznia 2023 Szpital Powiatowy w Limanowej realizuje program badań przesiewowych raka jelita grubego finansowany przez NFZ Szpital Powiatowy w Limanowej podjął skuteczne starania o pozyskanie środków na wykonywanie badań kolonoskopowych w znieczuleniu bez skierowania. Dzięki temu od 1 stycznia 2023 r. jesteśmy jednym z 23 w Małopolsce realizatorów programu badań przesiewowych raka jelita grubego finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kolejny nowoczesny aparat RTG w Szpitalu Powiatowym w Limanowej - zdjęcie 19 stycznia 2023 Kolejny nowoczesny aparat RTG w Szpitalu Powiatowym w Limanowej W Pracowni RTG zlokalizowanej na II piętrze budynku głównego Szpitala (budynek A) zamontowany został cyfrowy aparat rentgenowski typu Telekomando wraz generatorem. Szpital jest na etapie dopełnienia ostatnich formalności związanych z uruchomieniem pracowni, w tym odbioru przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Krakowie. Rak jelita grubego - co o nim wiesz? - zdjęcie 18 stycznia 2023 Rak jelita grubego - co o nim wiesz? Szpital Powiatowy Imienia Miłosierdzia Bożego realizuje projekt pn. „Promowanie profilaktyki raka jelita grubego wśród osób w wieku aktywności zawodowej na terenie powiatów: dąbrowskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, oświęcimskiego, suskiego, tatrzańskiego i wadowickiego”. Celem projektu jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie profilaktyki raka jelita grubego, zwiększenie zgłaszalności na badania kolonoskopowe oraz promowanie trwałego i wysokiej jakości zatrudnienia na regionalnym rynku pracy m.in. poprzez zapobieganie przerywaniu aktywności zawodowej z przyczyn zdrowotnych.Program realizowany jest dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020. Szpital Powiatowy w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego zatrudni lekarzy - zdjęcie 12 stycznia 2023 Szpital Powiatowy w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego zatrudni lekarzy Szpital Powiatowy w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego zatrudni lekarzy Dawidek pierwszym dzieckiem urodzonym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej w 2023 roku. - zdjęcie 13 stycznia 2023 Dawidek pierwszym dzieckiem urodzonym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej w 2023 roku. Dawidek z Półrzeczek jest pierwszym dzieckiem urodzonym w limanowskim Szpitalu w 2023 roku. Chłopiec przyszedł na świat 1 stycznia dokładnie o godzinie 7:27. Spotkanie z pracownikami świętującymi jubileusz pracy - zdjęcie 30 grudnia 2022 Spotkanie z pracownikami świętującymi jubileusz pracy 28 grudnia Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala spotkał się z pracownikami Szpitala, którzy w kończącym się 2022 roku świętowali jubileusz pracy zawodowej w limanowskiej placówce. W tym roku jubileusz 25, 30, 35 i 40 lat pracy obchodziło 72 pracowników. Posiedzenie Rady Społecznej Szpitala - zdjęcie 27 grudnia 2022 Posiedzenie Rady Społecznej Szpitala W dniu 23 grudnia 2022 roku odbyło się posiedzenie Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Limanowej.