Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

13 października – Dzień Ratownictwa Medycznego

14 października 2021
13 października – Dzień Ratownictwa Medycznego - zdjęcie

Od 2006 roku w Polsce w dniu 13 października obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego. Każdego roku w tym szczególnym dniu dyrekcja Szpitala Powiatowego w Limanowej spotyka się z przedstawicielami ratowników medycznych pracujących w naszym Szpitalu. Podobnie było w dniu wczorajszym.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości i złożenia życzeń przez Marcina Radziętę Dyrektora Szpitala. Dyrektor skierował swoje podziękowania zarówno do ratowników pracujących w zespołach wyjazdowych, jak i tych pracujących na oddziałach. Dziękuję za Waszą pracę i poświęcenie. Dziękuję - również w imieniu wszystkich pacjentów - za Waszą ogromną odpowiedzialność, za to,że jesteście na swoich stanowiskach pracy i mimo różnych nastrojów panujących w kraju w służbie zdrowia – Wy dalej jesteście w gotowości, by służyć pacjentom. Pragnę podkreślić, że zostało to również dostrzeżone na wczorajszej Radzie Społecznej Szpitala”. Szczególne słowa podziękowania za koordynację pracy ratowników medycznych skierował do Koordynatora Zespołów Wyjazdowych Pana Andrzeja Burnagiela.

Do podziękowań dołączył lek. Andrzej Gwiazdowski Z-ca Dyrektora Szpitala, który również wyraził swoje uznanie dla wszystkich osób wykonujących ten trudny zawód.
Jako symboliczne podziękowanie Dyrekcja przekazała bukiet kwiatów na ręce Pani Angeliki Hec pracującej na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.