Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

520 000 zł dofinansowania na zakup ambulansu dla Szpitala Powiatowego w Limanowej

22 kwietnia 2021
520 000 zł dofinansowania na zakup ambulansu dla Szpitala Powiatowego w Limanowej - zdjęcie

W marcu bieżącego roku Szpital Powiatowy w Limanowej zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia z wnioskiem o dofinasowanie realizacji projektu pn. „Zakup ambulansu dla Szpitala Powiatowego w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego oraz zakup środków ochrony indywidulanej i środków do dezynfekcji”. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i już w kwietniu podpisano umowę , zgodnie z którą Szpital otrzyma 520 000 zł na realizację tego celu.

Zakup ambulansu dla Szpitala Powiatowego w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego oraz zakup środków ochrony indywidulanej i środków do dezynfekcji” to projekt w zakresie działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych w ramach PO Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia.

Na stronie internetowej Szpitala jest już ogłoszony przetarg na zakup ambulansu. Zgodnie ze specyfikacją zakupiony zostanie samochód fabrycznie nowy, z zabudową przedziału medycznego, przystosowany do przewozu min. 4 osób (z kierowcą) w pozycji siedzącej + 1 osoba w pozycji leżącej na noszach. Karetka wyposażona będzie w m.in. defibrylator z pełnym wyposażeniem + modem, respirator transportowy przenośny, pompę infuzyjną, ssak elektryczny transportowy oraz ssak ręczny, wideolaryngoskop z kamerą, nosze główne oraz transporter noszy.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku Sekcja Transportu przy Szpitalu Powiatowym w Limanowej wzbogaciła się o 3 nowe pojazdy sanitarne. Na obecną chwilę dysponuje 26 samochodami.