Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Apel Dyrektora Szpitala Marcina Radzięty!

11 marca 2022
Apel Dyrektora Szpitala Marcina Radzięty! - zdjęcie

Od blisko 2 tygodni na Ukrainie trwa wojna. Widzimy codziennie jak Ukraina walczy nie chcąc przyjąć u siebie moskiewskich porządków przyniesionych na lufach karabinów i czołgów. Znamy to i my z naszej polskiej historii. Ale Ukraina też cierpi. Frustracja rosyjskich najeźdźców, którzy spotkali się z zaciekłym oporem ukraińskich żołnierzy zaczyna obracać się przeciwko ludności cywilnej. To obrazy wręcz niewyobrażalne: bombardowane domy, ulice i szpitale, zabijani ludzi, w tym kobiety i dzieci, wielu rannych i okaleczonych. Docierają do nas informacje, że sytuacja ukraińskich szpitali staje się coraz cięższa.

Zdecydowałem, że Nasz Szpital przekaże na Ukrainę dwie karetki dla Centralnego Szpitala Okręgowego w Stryju. Były one używane przez szpital od kilkunastu lat i planowaliśmy je wycofać z eksploatacji w przyszłym roku. Zwykle w takich przypadkach tego rodzaju pojazdy sprzedajemy, ale jestem przekonany, że w tym, tak trudnym dla Ukrainy czasie, posłużą one chorym jeszcze przez parę lat. W tej sprawie wystąpiłem do Rady Społecznej Naszego Szpitala, do Pana Starosty, który z wielkim zrozumieniem i otwartością przyjął tą inicjatywę.

Wiem, że wielu z Was od samego początku w różny sposób niesie pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Z inicjatywy dyrektora Andrzeja Gwiazdowskiego, już została zebrana spora kwota pieniędzy wśród lekarzy, która zasili tą inicjatywę. Proszę Was o dalszą pomoc aby poprzez zbiórkę pieniężną wśród pracowników zebrać środki na zakup wyposażenia dla 1 karetki – tak aby mogła ona zacząć pracę wręcz z marszu, zaraz po przejechaniu granicy.

Tych z Państwa, którzy chcą wesprzeć tą akcję proszę o wpłaty w sposób przyjęty w Szpitalu (zbiórki na oddziałach, komórkach organizacyjnych). Mam nadzieję, że te środki szybko zbierzemy.

Po ustaleniu potrzeb z Partnerami z Ukrainy chcemy zakupić i przekazać: opatrunki, środki hemostatyczne, drobny sprzęt i aparaturę medyczną, narzędzia chirurgiczne, statywy do infuzji, infusomaty, które zostaną przekazane do kwater głównych, jak również rzeczy dla ochrony ludności, takie jak: uprząż opaski uciskowej, nosze, składane łóżka, apteczki taktyczne, śpiwory, karimaty.

Gdyby ktokolwiek chciał się włączyć w nasze działania, również spoza Szpitala, to proszę o kontakt z sekretariatem Szpitala pod nr tel.  18 33 01 780.

 

Okażmy serce i wesprzyjmy Ukrainę.