Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Dofinansowanie na zakup nowego tomografu komputerowego

07 października 2019
Dofinansowanie na zakup nowego tomografu komputerowego - zdjęcie

W dniu dzisiejszym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie podczas którego Józef Leśniak Poseł na Sejm RP w obecności Marcina Radzięty Dyrektora Szpitala, lek. Andrzeja Gwiazdowskiego Z-cy Dyrektora ds. lecznictwa oraz Mieczysława Urygi Starosty Limanowskiego przekazał pismo od Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów o dofinansowaniu dla limanowskiej placówki. Dofinasowanie w wysokości 1 000 000 zł przeznaczone jest na zakup tomografu komputerowego i pochodzi ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa.

Dyrektor Szpitala złożył serdeczne podziękowania dla Pana Posła Józefa Leśniaka, gdyż dzięki jego osobistemu zaangażowaniu oraz pismom kierowanym do Premiera Rządu, udało się pozyskać tę dotację. Pieniądze zostaną przekazane na zakup nowoczesnego aparatu TK, który zastąpi dotychczas użytkowany. Szacuje się, iż zakup nowego aparatu to koszt około 1 300 000 zł. Brakującą kwotę pokryje Szpital wspólnie z Powiatem Limanowskim.

Dyrektor składa również podziękowania dla Zarządu Powiatu Limanowskiego, w szczególności dla Pana Mieczysława Urygi Starosty Limanowskiego oraz Pani Agaty Zięba Wicestarosty za osobiste zaangażowanie i pomoc w tej sprawie.