Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Działania podejmowane przez Szpital Powiatowy w Limanowej w okresie od 23 marca 2020 roku (pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem)

15 maja 2020

Szanowni Państwo, Radni Rady Powiatu Limanowskiego, Członkowie Rady Społecznej Szpitala 23 marca 2020 w Szpitalu Powiatowym w Limanowej stwierdzono u pacjentki, która była wcześniej hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zarażenie koronawirusem. Zdarzenie to rozpoczęło ponad miesięczny okres zmagań Szpitala z kolejnymi przypadkami zarażeń, które miały wpływ na funkcjonowanie kolejnych oddziałów. Wprowadzone przez władze publiczne ograniczenia społeczne oraz energia i czas, którą Szpital wkładał w organizowanie pracy w czasie pandemii skutkowały niemożnością przedstawienia Państwu pełnej informacji na ten temat. Teraz pragniemy zaprezentować ją w całości.   

 

Stwierdzenie pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem rozpoczęło ponad miesięczny okres zmagań Szpitala z kolejnymi przypadkami zarażeń, które miały wpływ na funkcjonowanie kolejnych oddziałów. Był to trudny czas, przede wszystkim dla osób pracujących w Szpitalu, którzy musieli pracować ze świadomością, że narażają siebie i swoich bliskich na ryzyko zakażenia.

W przestrzeni publicznej pojawiały się, przez ten okres czasu, rozmaite głosy krytyczne dotyczące działań tak Szpitala jak i władz publicznych w sprawie przyjętych schematów postępowania mających na celu zwalczanie COVID-19. Wprowadzone przez władze publiczne ograniczenia społeczne oraz energia i czas, którą Szpital wkładał w organizowanie pracy w czasie pandemii skutkowały niemożnością przedstawienia Państwu pełnej informacji na ten temat.

Powiat Limanowski jest podmiotem tworzącym Szpitala, a Rada Społeczna pełni rolę organu doradczego i opiniodawczego dla Dyrektora Szpitala. Stąd uznałem, iż zachodzi potrzeba by przedstawić Państwo zestawienia informacji, które moim, naszym zdaniem obrazują, co Szpital robił, aby przygotować się na pandemię, a po pojawieniu się kolejnych zarażeń, aby powstrzymywać kolejne przy jednoczesnym zapewnieniu funkcjonowania Szpitala, który działać musi 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę i zapewnić opiekę nad pacjentami, nie jednego, a 12 oddziałów.

 

Zestawienie podjętych działań znajdziecie Państwo w dokumencie zamieszczonym tutaj.

 

Marcin Radzięta

 Dyrektor Szpitala