Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego w naszym szpitalu

25 maja 2018
Dzień Diagnosty Laboratoryjnego w naszym szpitalu - zdjęcie

Z okazji zbliżającego się Dnia Diagnosty Laboratoryjnego, który przypada na dzień 27 maja, Dyrektor Szpitala Marcin Radzięta spotkał się z przedstawicielami diagnostów laboratoryjnych pracujących w naszym szpitalu.  –  „27 maja to świetna okazja, by przypomnieć o ludziach, od których tak bardzo zależy proces leczenia naszych pacjentów”. Na ręce Pani Zofii Kowalskiej - Kierownika Zespołu Pracowni Laboratoryjnych dyrektor złożył podziękowanie za trud oraz wysiłek, jaki diagności codziennie wkładają w wykonywaną pracę, od której  bardzo często zależy postawienie diagnozy.

 - „Składam serdecznie życzenia wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym oraz nieustannego rozwoju zawodowego wszystkim pracownikom Zespołu Pracowni Laboratoryjnych naszego szpitala. Niech Wasza praca będzie Waszą pasją, a jej rezultaty przynoszą Wam satysfakcję z korzyścią dla pacjentów. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i trud wkładany w Waszą niezwykle potrzebną pracę, od której zależy proces leczenia pacjentów przebywających w naszym szpitalu”.

Szpital Powiatowy w Limanowej zatrudnia  18 diagnostów laboratoryjnych, 8 techników diagnostyki laboratoryjnej oraz 11 laborantów, którzy dzień i noc zabezpieczają pracę całego szpitala. Zespół Pracowni Laboratoryjnych dzieli się na: Pracownię Analityczną, Pracownię Bakteriologiczną oraz Pracownię Serologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi.

Kierownikiem Zespołu Pracowni jest mgr Zofia Kowalska – specjalista mikrobiologii.

 

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego obchodzony jest od 2012 r.

Dokładnie 27 maja 1961 roku Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego, a tym samym – tajemnicę życia na Ziemi. Ich ważną misję z dziedziny genetyki i biotechnologii kontynuują dziś diagności laboratoryjni, których ogólnopolskie święto ustanowiono właśnie na dzień 27 maja.