Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

27 maja 2020
Dzień Diagnosty Laboratoryjnego - zdjęcie

W dniu dzisiejszym obchodzony jest Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. Z tej okazji Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala spotkał się z przedstawicielami diagnostów laboratoryjnych pracujących w naszym Szpitalu.

Spotkanie rozpoczęło się przekazaniem życzeń.  

„Na ręce Pani Kierownik składam serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników Zespołu Pracowni Laboratoryjnych Szpitala Powiatowego w Limanowej, w skład którego wchodzi Pracownia Analityczna, Pracownia Bakteriologiczna oraz Pracownia Serologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi. Dziękuję za Waszą codzienną pracę, a w szczególności za pracę w tym trudnym dla nas okresie. Dziękuję, że jesteście, wykonujecie badania, dbacie, by proces diagnostyczny Pacjentów przebiegał bezproblemowo. Życzę Wam przede siły, zdrowia i satysfakcji z wykonywania swojej pracy”. Jak zaznaczył Dyrektor, życzenia te kieruje do wszystkich pracowników poszczególnych pracowni: techników, asystentów oraz laborantów, którzy wspólnie z diagnostami tworzą poszczególne zespoły laboratoriów.

Szpital Powiatowy w Limanowej zatrudnia 16 diagnostów laboratoryjnych, 2 młodszych asystentów, 9 techników diagnostyki laboratoryjnej oraz 10 laborantów, którzy zabezpieczają pracę Szpitala.

 

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego obchodzony jest od 2012 r. Przypada on 27 maja i jest upamiętnieniem przełomowego odkrycia z z1961 roku, kiedy Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego, co miało ogromny wpływ na późniejsze dokonania z dziedziny genetyki i biotechnologii.