Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

31 maja 2021
Dzień Diagnosty Laboratoryjnego - zdjęcie

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Marcina Radzięty Dyrektora Szpitala z przedstawicielami diagnostów laboratoryjnych pracujących w naszym Szpitalu. Spotkanie odbyło się z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Diagnosty Laboratoryjnego.

Dyrektor Szpitala na ręce Pani mgr Zofii Kowalskiej nadzorującej pracę Zespołu Pracowni Laboratoryjnych złożył podziękowania dla wszystkich pracowników poszczególnych pracowni: techników, asystentów oraz laborantów, którzy wspólnie z diagnostami tworzą poszczególne zespoły. Dyrektor dziękował za sumienne wykonywanie tej odpowiedzialnej pracy, która  dostarcza lekarzom niezbędnej wiedzy do postawienia diagnozy i wyboru sposobu leczenia. Jednocześnie Dyrektor przekazał życzenia zdrowia, pomyślności w życiu osobistym oraz satysfakcji zawodowej.

W naszym Szpitalu spotkania z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego stały się coroczną tradycją. Uczestniczą w nich przedstawicielki wszystkich pracowni laboratoryjnych naszego Szpitala, czyli Pracowni Analitycznej, Bakteriologicznej oraz Serologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi.

Ogólnopolskie święto Diagnosty Laboratoryjnego ustanowiono na dzień 27 maja. To dokładnie tego dnia, w 1961 roku, Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego. Ich ważną misję z dziedziny genetyki i biotechnologii kontynuują dziś diagności laboratoryjni.