Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Dzień Ratownictwa Medycznego

13 października 2022
Dzień Ratownictwa Medycznego - zdjęcie

Dzień Ratownictwa Medycznego został ustanowiony Ustawą z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Pierwsze obchody miały miejsce 13 października 2006 roku. Celem tego dnia jest podkreślenie szczególnej roli ratowników medycznych w walce o ludzkie zdrowie i życie.

Każdego roku w ten specjalny Dzień Dyrekcja limanowskiego Szpitala spotyka się z przedstawicielami ratowników medycznych zatrudnionych w naszej placówce. Spotkanie to jest przede wszystkim okazją do złożenia podziękowań za ich pracę, zaangażowanie i poświęcenie w codziennej pracy.

Dyrektor przekazując kwiaty na ręce p. Kingi Paluszek zaznaczył, iż jest to wyraz uznania i szacunku dla wszystkich ratowników medycznych pracujących w Szpitalu. Jak stwierdził – Praca w zawodzie ratownika medycznego jest trudna i bardzo odpowiedzialna. Ratownicy mają szerokie uprawnienia, mogą samodzielnie oceniać stan zdrowia, podejmują decyzje o czynnościach medycznych koniecznych do uratowania zdrowia i życia pacjenta. Muszą wykazywać się wszechstronną wiedzę i dużą odpornością na stres. Dlatego też wyrażam swoje ogromne uznanie dla zawodu, który wykonujecie.

Jednocześnie Dyrektor życzył zgromadzonym przede wszystkim zdrowia, spełnienia zawodowego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.