Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Edukujemy Najmłodszych!

22 lutego 2022
Edukujemy Najmłodszych! - zdjęcie

W dniu 18 lutego Paweł Jurek ratownik medyczny naszego Szpitala gościł w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej. Spotkanie zainicjowane przez szkołę zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego 112. Było ono również częścią innowacji pedagogicznej „Ratownicy ze świetlicy”, która jest realizowana w świetlicy tej szkoły.

Podczas spotkania z dziećmi ratownik medyczny przybliżył pracę służb medycznych. Dzięki ćwiczeniom dzieci utrwaliły i poszerzyły swoją wiedzę odnoście udzielania pierwszej pomocy, uczyły się ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz właściwego reagowania w przypadku zadławienia.

Istotnym elementem spotkania było również przeprowadzenie rozmowy jednego z uczniów z prawdziwym dyspozytorem numeru 112 i udzielenie pomocy w zainicjowanej scence z ofiarą wypadku (fantom). Pan Ratownik pokazał również jak działa sprzęt AED i kiedy należy go używać.

Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie i zaangażowanie podczas zajęć. Jest to niezmiernie istotne, ponieważ dzięki ćwiczeniom na fantomie i edukacji z zakresu pierwszej pomocy mają możliwość przezwyciężenia strachu w sytuacji prawdziwego zagrożenia czyjegoś życia.

Z okazji spotkania dzieci przygotowały piękne prace plastyczne - DZIĘKUJEMY!

Część z nich prezentujemy poniżej, pozostałe można podziwiać na profilu fb szkoły https://www.facebook.com/SP2Limanowa/