Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

„Fundusze Europejskie są w Małopolsce” – są również w Szpitalu Powiatowym w Limanowej

04 kwietnia 2022
 „Fundusze Europejskie są w Małopolsce” – są również w Szpitalu Powiatowym w Limanowej - zdjęcie

1 kwietnia w Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbyła się uroczysta Gala „Fundusze z Kulturą”, podczas której symboliczne statuetki z rąk Witolda Kozłowskiego, Marszałka Małopolski odebrali laureaci Plebiscytu „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”, w tym Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej.

W głosowaniu zorganizowanym jesienią ubiegłego roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego mieszkańcy mogli wskazać - ich zadaniem - najlepsze inwestycje w regionie zrealizowane od 2014 roku z pomocą środków unijnych. W głosowaniu wyróżniono inwestycje kulturalne i rekreacyjne,
a także te związane z poprawą dostępności i jakości usług medycznych. To właśnie projekt
pn. "Utworzenie centrum  leczenia chorób osób w podeszłym wieku - Oddziału Geriatrycznego w Szpitalu Powiatowym w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego" został doceniony przez mieszkańców
i uznany za jeden z najlepszych w powiecie.
Dzięki głosom oddanym na tę inwestycję Szpital Powiatowy w Limanowej znalazł się wśród laureatów Plebiscytu.

Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala dziękuje wszystkim, którzy oddali swój głos na ten projekt w ramach Plebiscytu „Fundusze Europejskie są w Małopolsce” oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż Limanowskie Centrum Leczenia Seniorów zostało oddane do użytku i od grudnia 2021 roku służy seniorom wymagającym hospitalizacji i rehabilitacji.

Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego wręczając statuetki i pamiątkowe dyplomy dziękował laureatom za odwagę w sięganiu po unijne wsparcie oraz profesjonalizm w realizacji nowatorskich projektów. Zaznaczył również, iż sukces laureatów jest także sukcesem Małopolski i Małopolan.

Pamiątkowe statuetki odebrało łącznie 30 laureatów Plebiscytu. Wśród nich znalazły się także lokalne samorządy, w tym Powiat Limanowski. Bez wątpienia dla wszystkich wyróżnionych są to szczególne odznaczenia, ponieważ przyznane zostały na podstawie głosów oddanych przez mieszkańców regionu.

 

 

Źródło: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/fundusze-europejskie/fundusze-europejskie-na-sadecczyznie-docenione