Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Informacja na temat wystąpienia przypadku potwierdzenie koronawirusa u pacjentki hospitalizowanej w Szpitalu Powiatowym w Limanowej.

23 marca 2020
Informacja na temat wystąpienia przypadku potwierdzenie koronawirusa  u pacjentki hospitalizowanej w Szpitalu Powiatowym w Limanowej.  - zdjęcie

Szpital Powiatowy w Limanowej potwierdza pozytywny wynik testu na koronawirusa u pacjentki oddziału chorób wewnętrznych. Jest to pierwszy stwierdzony przypadek zakażenia tym wirusem u pacjenta limanowskiego szpitala.

Kobieta została przyjęta do limanowskiego szpitala po hospitalizacji w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W niedzielę, 22 marca, szpital otrzymał informację, iż  w trakcie hospitalizacji w Krakowie pacjentka mogła mieć kontakt z osobą zakażoną.  W porozumieniu z Sanepidem zostały wdrożone odpowiednie procedury – wykonanie testu u pacjentki, zabezpieczenie oddziału.

Ponieważ wynik testu okazał się pozytywny pacjentka zostanie przewieziona do oddziału zakaźnego lub wypisana do domowej izolacji. . Jej stan w chwili obecnej jest dobry, aczkolwiek jest to pacjentka obciążona licznym schorzeniami, które stały się podstawą ponownej hospitalizacji.

Działalność oddziału wewnętrznego, na którym pacjentka przebywała została w chwili obecnej zawieszona. Trwają przygotowania do poddania go dezynfekcji.

Pacjenci i pracownicy szpitala, którzy mogli mieć bezpośredni kontakt z chorą zostali objęci procedurą kwarantanny, o jej rodzaju zdecydują służby sanitarne. W tej mierze Szpital na bieżąco pozostaje w kontakcie z Państwową Inspekcją Sanitarną oraz z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Pozostałe oddziały szpitala pracują tak jak dotychczas, tj. w trybie ograniczonym. 

Przypominamy o obowiązującym w Szpitalu zakazie odwiedzin, odwołaniu planowych przyjęć i zabiegów. Prosimy także pamiętać, iż pacjenci którzy rozpoznają u siebie lub  u swoich bliskich objawy wskazujące na możliwość zarażenia koronawirusem nie powinni udawać się do szpitala czy poradni lecz w pierwszej kolejności kontaktować się ze służbami sanitarnymi (Sanepid). 

Na stronie internetowej podawać będziemy bieżące informacje dotyczące funkcjonowania Szpitala oraz działań podejmowanych w związku z występowanie przypadków zarażeń.