Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Informacja - Szpital wraca do normalnego funkcjonowania

29 maja 2020
Informacja - Szpital wraca do normalnego funkcjonowania - zdjęcie

Szpital Powiatowy w Limanowej informuje, że stopniowo wraca do sposobu  funkcjonowania sprzed epidemii. Jest to szczególnie ważne dla osób, które przez ponad dwa miesiące miały ograniczony dostęp do specjalistów oraz leczenia szpitalnego. Wznowione zostały przyjęcia planowe na oddziały, badania diagnostyczne, porady specjalistyczne – wszystko na zasadach zapewniających bezpieczeństwo pacjentów i personelu.

Pacjenci proszeni są o kontakt telefoniczny z sekretariatem oddziału na który są kierowani  – tam otrzymają informacje o dalszym postępowaniu. Numery telefonów do sekretariatów oddziałów są dostępne w zakładce Kontakt/telefony. Każdy Pacjent zakwalifikowany do przyjęcia w trybie planowym zostaje zbadany w kierunku COVID-19. Badania te szpital wykonuje na własny koszt w celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa pracowników i pacjentów. Przyjęcia na Oddział Chorób Dzieci odbywają się na bieżąco, na podstawie szczegółowego wywiadu. Jeżeli po przeprowadzonym wywiadzie istnieją podejrzenia możliwości zakażenia małego pacjenta – przed przyjęciem pobierany jest materiał do badania w kierunku koronawirusa. Tak jak dotychczas, rodzic ma możliwość przebywania z dzieckiem na oddziale podczas jego pobytu w szpitalu. Na oddziale tym obecnie nie ma dużego obłożenia, dlatego jest to bardzo dobry okres na wykonanie diagnostyki schorzeń układu oddechowego, pokarmowego, moczowego, nerwowego, układu krążenia, schorzeń reumatologicznych, alergicznych, pasożytniczych itd. 

Poradnie specjalistyczne wznawiają osobiste wizyty pacjentów, wracając tym samym do stałego harmonogramu pracy. Jednak, pragnąc zachować względy bezpieczeństwa oraz ograniczyć ilość osób jednocześnie oczekujących na wizytę, Pacjenci są proszeni o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Rejestracją Ogólną w celu ustalenia godziny wizyty. Pacjenci nie wymagający wizyty osobistej w dalszym ciągu mają możliwość skorzystania z teleporady – w celu ustalenia jej terminu również prosimy o kontakt z Rejestracją Ogólną (18/ 33-01-710, od poniedziałku do piątku  w godzinach 9:00 – 14:00).

Wykonywane są już badania tomografii komputerowej Pacjentów zgodnie z wcześniej ustalonymi terminami oraz tych, którym badanie „przepadło” podczas wprowadzonych obostrzeń związanych z COVID-19. Dla pozostałych najbliższe wolne terminy są na lipiec. Informacja oraz rejestracja jest dostępna pod numerem telefonu 18/ 33-01-750. Badania RTG wykonywane są na bieżąco. Pracownia MRI również wykonuje badania i rejestruje nowych pacjentów (tel. 18/53-25-850).

Dnia 27 maja zostały wznowione zabiegi usunięcia zaćmy oraz rejestracja pacjentów na zabiegi. Pacjenci w celu rejestracji proszeni są o kontakt w dniach środa, czwartek w godzinach od 8:00 do 12:00 pod numerem telefonu 18/33-01-773. Najbliższe wolne terminy zabiegów są na lipiec br.

W zwyczajnym trybie działa pracownia analityczna, serologiczna. Pracownia bakteriologiczna również wykonuje pełen zakres badań, z jednym zastrzeżeniem - materiały do badań takie jak plwociny, czy wymazy z gardła i nosa (górne drogi oddechowe) pobierane są tylko i wyłącznie na podstawie skierowania od lekarza. 

Od 1 czerwca ruszają badania kolonoskopowe dla Pacjetów ambulatoryjnych. Wstrzymana jest rejestracja nowych pacjentów, realizowane będą badania z marca i kwietnia. Kontakt dla Pacjentów pod numerem telefonu 18/33-01-700 wew. 848.