Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Karetka ŚDM zostaje w Limanowej

16 września 2016
Karetka ŚDM zostaje w Limanowej - zdjęcie

12 września br. w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się oficjalne przekazanie samochodu sanitarnego marki Mercedes Sprinter dla limanowskiego szpitala. Podczas spotkania Wojewoda Małopolski Józef Pilch na ręce Starosty Limanowskiego Jana Puchały oraz Wiceministra Finansów Wiesława Janczyka przekazał dokumenty poświadczające przekazanie w bezpłatne użytkowanie ambulansu wraz z pełnym wyposażeniem medycznym, który w czasie Światowych Dni Młodzieży KRAKÓW 2016 służył wykonaniu zadań związanych z zabezpieczeniem VIP-ów.

Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych przy Szpitalu Powiatowym w Limanowej odbyło się oficjalne przekazanie dokumentacji i pojazdu. W spotkaniu udział wzięli : Dyrektor Szpitala Marcin Radzięta, zastępca Dyrektora Szpitala Mariusz Bobula, kierownik Działu Transportu Sanitarnego Zbigniew Jeż oraz Radny Województwa Małopolskiego Grzegorz Biedroń, Starosta Limanowski Jan Puchała, Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Krupiński, Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga, a także Członkowie Zarządu Powiatu Agata Zięba i Wojciech Włodarczyk.

Podczas spotkania Starosta Jan Puchała wyraził swoją wdzięczność wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, by samochód sanitarny marki Mercedes Sprinter został przekazany właśnie do Limanowej i służył mieszkańcom naszego powiatu. Szczególne podziękowania skierował na ręce Wiceministra Finansów Wiesława Janczyka, ponieważ - jak podkreślił - udało się to dzięki jego osobistemu zaangażowaniu. Podziękowania skierował również do Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha za przekazanie karetki, a także Radnego Województwa Małopolskiego Grzegorza Biedronia, który aktywnie wspierał działania Ministra Wiesława Janczyka, mające na celu przekazanie pojazdu właśnie do Limanowej.

Starosta składając podziękowania na ręce Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha, przywołał rozmowę w której Wojewoda prosił o przekazanie podziękowań dla dyrekcji szpitala, a także całej kadry medycznej limanowskiego szpitala, za aktywne działania mające na celu zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży. Warto przypomnieć, że pod koniec lipca br. Szpital Powiatowy w Limanowej oprócz uruchomienia szpitala polowego, udostępnił do dyspozycji organizatorów ŚDM w Brzegach dwie karetki, które nieustannie dyżurowały przez cztery doby.

Również Dyrektor Szpitala Marcin Radzięta podziękował Zarządowi i Radzie Powiatu, a także wszystkim którzy przysłużyli się do przekazania karetki dla limanowskiego szpitala. Szczególne podziękowania skierował na ręce nieobecnego Wiceministra Finansów Wiesława Janczyka: - Dzięki takim osobom, limanowski szpital wzbogacił się o najwyższej klasy karetkę, a jej bogate wyposażenie połączone z wykwalifikowanym personelem daje poczucie bezpieczeństwa naszym pacjentom.