Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Kolejne "Misie-Ratownisie" w karetkach

10 maja 2018
Kolejne "Misie-Ratownisie" w karetkach - zdjęcie

Na przełomie marca i kwietnia br. Zespoły Wyjazdowe Pogotowia Ratunkowego naszego szpitala otrzymały od dwóch sponsorów łącznie ponad 200 szt. maskotek. Maskotki przekazywane są najmłodszym pacjentom podczas udzielania pomocy medycznej. W tym roku zakupu pluszaków dokonała firma Joniec z Tymbarku oraz Państwo Ewa i Marcin Maśnica z Tarnowa.

Miś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku.

Wręczenie dziecku maskotki przez ratownika medycznego podczas udzielania mu pomocy sprawia, że dziecko w mniejszym stopniu odczuwa stres, łatwiej nawiązuje kontakt oraz czuje się bezpieczniejsze. To z kolei ułatwia wykonywanie procesów medycznych personelowi karetki.

Na ręce darczyńców: Mieczysława Jońca oraz Ewy i Marcina Maśnica dyrektor szpitala Marcin Radzięta złożył serdeczne podziękowania za ich wspaniały gest. Wyraził radość i uznanie, iż tak wspaniała inicjatywa jest kontynuowana i że w dalszym ciągu są ludzie dobrego serca, którzy ją chętnie wspierają.

Akcja zakupu pluszaków organizowana jest od kilku lat, w zależności od zapotrzebowania co  rok, bądź co dwa lata. Jej pomysłodawcą jest Zbigniew Jeż, kierownik Sekcji Transportu.