Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. : Ilustracja do książki "Szpitalny Domek"

28 listopada 2018
Konkurs plastyczny dla dzieci pn. : Ilustracja do książki "Szpitalny Domek" - zdjęcie

Powiat Limanowski, Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej oraz Karina Gamoń autorka książki serdecznie zapraszają na konkurs plastyczny dla dzieci pn. Ilustracja do książki „Szpitalny Domek”.

„Szpitalny Domek” to bajka dla dzieci ok. 4-10 lat. Składa się z 22 tys. słów. Pisana jest wierszem rymowanym. Opowiada w sposób wesoły, ciepły i humorystyczny o szpitalu, jego pracownikach i przyrządach medycznych. Celem bajki jest ukazanie dzieciom szpitala w sposób przyjazny. Przedmioty  opisane w bajce przyjmują postaci podobne do ludzkich, mówią, poruszają się i mają emocje. Bajka porusza wiele problemów ludzkich, mówi o przyjaźni, miłości, dobru. Może pomóc przezwyciężyć strach przed szpitalem dzieciom, które są przed wizyta szpitalna lub znajdują się w szpitalu. Może być przydatna w przychodniach, ośrodkach zdrowia, na oddziałach dziecięcych szpitali, gdzie przebywający rodzice z dziećmi mogliby oczekując przeczytać dzieciom bajkę. Książeczka została wydana pod patronatem Starosty Limanowskiego, Dyrektora Szpitala Powiatowego w Limanowej oraz Radia RDN Nowy Sącz.

Prace konkursowe powinny być wykonane indywidualnie, dowolnie wybraną techniką.  Do udziału zapraszamy dzieci w dwóch kategoriach wiekowych :

  • dzieci przedszkolne do lat 5
  • dzieci szkolne od 6 – 9 lat

 

 

 

 

Karina Gamoń – mama, żona, poetka amatorka. Dyplomowana położna, specjalista pielęgniarstwa ginekologicznego, licencjat położnictwa. Absolwentka I LO im. M. Kromera w Gorlicach, Medycznego Studium Zawodowego w Limanowej i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

 

 

 

 

Regulamin konkursu dostępny poniżej.

 

Zapraszamy do udziału!