Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Koperta Życia dostępna w Szpitalu

13 stycznia 2016
Koperta Życia dostępna w Szpitalu - zdjęcie

Od pierwszych dni stycznia br., można zgłaszać się po Kopertę Życia do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej oraz do Rejestracji Ogólnej w naszym Szpitalu.

Na ręce Marcina Radzięty, Dyrektora Szpitala Powiatowego w Limanowej, Agata Zięba z Zarządu Powiatu Limanowskiego przekazała Koperty Życia. 

Znakiem rozpoznawczym dla służb medycznych ma być naklejka z nazwą KOPERTA ŻYCIA - przyklejona na lodówce. Oznaczone koperty należy zatem włożyć do lodówki wraz z zapisaną w niej historią chorobową i aktualnymi danymi osobowymi, lub wskazówkami dla ratowników medycznych.

- Istotne jest to szczególnie w przypadku osób starszych, samotnie mieszkających które nie mają obok siebie nikogo, kto mógłby udzielić podstawowych informacji na przykład o stanie zdrowia - wskazuje Agata Zięba, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego. - W przypadku jak taka osoba np. zasłabnie, ratownik medyczny widząc na lodówce naklejkę z nazwą Koperta Życia, może szybko podjąć działania ratownicze, bo w  takich momentach liczą się sekundy!

Koperta Życia to pakiet informacji. Zawiera ankietę, w której zainteresowana osoba może zamieścić dane o jej wieku, grupie krwi czy schorzeniach, na które cierpi.

 Do koperty można włożyć najważniejsze dokumenty świadczące o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki i kontaktach do najbliższych.