Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Książeczka ”Fabryka w ciele tyka” jest już w sprzedaży! Spotkanie z dziećmi przełożone!

25 marca 2021
Książeczka ”Fabryka w ciele tyka” jest już w sprzedaży! Spotkanie z dziećmi przełożone!   - zdjęcie

Na dzień dzisiejszy, w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, zaplanowane było spotkanie podczas którego miała nastąpić prezentacja nowej książeczki napisanej przez naszą pracownicę, Panią Karinę Gamoń oraz wręczenie nagród dzieciom, które przygotowały ilustracje do bajki. Niestety ze względu na obecną sytuację epidemiczną, spotkanie zostało przełożone.

Spotkanie promocyjne odbędzie się w późniejszym terminie, tymczasem przedstawiamy kilka słów o autorce i książeczce.

Autorka nowowydanej bajki to pani Karina Gamoń - mama, żona, poetka amatorka. Urodzona w Gorlicach, od wielu lat mieszka i pracuje w Limanowej. Zawodowo związana ze Szpitalem Powiatowym w Limanowej, jako specjalista pielęgniarstwa ginekologicznego.

Od najmłodszych lat pasjonowała się pisaniem wierszy. Działa charytatywnie, uczestniczy w spotkaniach edukacyjnych i autorskich z dziećmi w przedszkolach i bibliotekach. Wspomaga fundacje, szpitalne i kliniczne oddziały dziecięce, dzieląc się z nimi swoją twórczością. Autorka wierszy, tekstów piosenek, hymnów.

Optymistka, na przekór życiowym problemom, z uśmiechem kroczy przez życie. Najważniejsze dla niej w życiu to rodzina i zdrowie. Jej motto życiowe brzmi: nigdy nie jest za późno, by czynić dobro... 

 

Książeczka, która właśnie się ukazała, to już druga wydana przez autorkę. Pierwsza pt. „Szpitalny domek” w ciepły i humorystyczny sposób  opowiada o szpitalu, jego pracownikach i przyrządach medycznych. „Fabryka w ciele tyka” to z kolei bajka, która wprowadza najmłodszych czytelników w świat ludzkiego ciała. Dzięki niej dzieci poznają główne organy ludzkie i ich sposób funkcjonowania. Bajeczka opisuje narządy ludzkie w wesoły i zaskakujący sposób, gdzie np. wątroba, żołądek przybierają postaci ludzkie, komunikują się, pokazują emocje i uczą. Przeżywają problemy życia codziennego przybliżając w przystępny sposób funkcjonowanie układów człowieka. Rymowane wiersze uczą nie tylko anatomii ludzkiego ciała, ale przyjaźni miłości i relacji międzyludzkich.

Książka jest już w sprzedaży, można ją również zakupić w sklepach internetowych tj. www.empik.pl, www.swiatksiazki.pl, www.taniaksiazka.pl, inverso.pl, gandalf.com.pl, tantis.pl oraz na allegro.

Ciekawostką jest, iż wszystkie ilustracje do bajki wykonały dzieci. Wyróżnione prace wyłoniono w lutym 2020 roku, spośród ponad 70 rysunków, zgłoszonych do ogłoszonego wówczas konkursu. Autorzy ilustracji w książce to:

Aleksandra Jabłońska, Wiktoria Wojtas, Oliwia Wojtas, Aleksandra Prusak, Martyna Wojcieszak, Antoni Król, Szymon Król, Joanna Garbacz, Aleksandra Garbacz, Piotr Mrożek, Paulina Gamoń, Tymoteusz Jonik, Patrycja Malec, Zuzanna Michałka, Aleksander Wójcik, Karolina Piwowar, Maria Ślimak, Iwona Jędrzejek, Oliwia Mamak, Anna Piwowar, Zuzanna Mrożek, Krystian i Franio Radzięta, Antek Woźniak, Szymon Bujak.

Bajka została wydana pod patronatem Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi, Dyrektora Szpitala Marcina Radzięty oraz Radia RDN Nowy Sącz.

 

Serdecznie gratulujemy Pani Karinie Gamoń wydania kolejnej książeczki i życzymy dalszych sukcesów literackich!