Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Msze święte w intencji pracowników służby zdrowia

10 października 2022
Msze święte w intencji pracowników służby zdrowia - zdjęcie

21 sierpnia oraz 21 września bieżącego roku podczas uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu oraz Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej odbyły się msze święte w intencji pracowników służby zdrowia.

Uroczystej sumie w pasierbieckim Sanktuarium przewodniczył ksiądz biskup Stanisław Salaterski, który wygłaszając kazanie nawiązał do tej szczególnej grupy zawodowej mówiąc: „Dziękując pracownikom służby zdrowia za ich ofiarną posługę modlimy się aby byli zawsze otwarci na Ducha Świętego i niech on prowadzi ich w rozeznawaniu, diagnozowaniu chorób, niesieniu skutecznej pomocy konkretnemu człowiekowi. Prosimy, aby bliskość Matki Przenajświętszej, Jej delikatność i wrażliwość, przemieniała ciągle ich serca i dodawała mocy, by potrafili być jak matka, jak siostra wobec każdego potrzebującego pomocy człowieka. Ufamy, że ta modlitwa i ta świadomość sprawi, że i wdzięczność będzie częstsza i bardziej autentyczna, szczera, a i przyjęcie tego przez co Bóg prowadzi także wolne od buntu, goryczy, żalu, pretensji, które czasem pojawiają się, gdy życia nie uda się uratować, kiedy wszystko potoczy się inaczej niż byśmy chcieli”.

W Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej zgromadzonych przywitał ksiądz Prałat dr Wiesław Piotrowski Proboszcz Parafii, natomiast mszę świętą sprawował ks. Piotr Jaworski Kapelan Szpitala Powiatowego w Limanowej wraz z księdzem Józefem Wojnickim Kapelanem Szpitala im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Podczas obydwu nabożeństw pracownicy naszego Szpitala zaangażowali się w przygotowanie oprawy liturgii oraz złożyli dary ołtarza.

Dyrektor Marcin Radzięta składa podziękowania dla Księży Proboszczów obydwóch Parafii za coroczną wspólną modlitwę. Podziękowania kieruje również do pracowników Szpitala za uczestnictwo w nabożeństwach.