Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Nowe stanowisko do resuscytacji noworodka

17 września 2018
Nowe stanowisko do resuscytacji noworodka - zdjęcie

Oddział Noworodkowy i Patologii Noworodka Szpitala Powiatowego w Limanowej otrzymał nowoczesne stanowisko do resuscytacji PANDA WARMER wraz z kardiomonitorem oraz nawilżaczem. To dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jest to wysokiej klasy sprzęt medyczny, który służy do zabezpieczenia funkcji życiowych noworodka, w szczególności wcześniaków. Posiada zintegrowany system wsparcia oddechowego, monitorowania czynności serca, saturacji krwi tętniczej oraz temperatury ciała.

Może być zastosowany bezpośrednio po urodzeniu dziecka do prowadzenia czynności resuscytacyjnych, jak również wykorzystywany w trakcie hospitalizacji noworodka. Sprzęt ten pozwoli podnieść jakość ratowania życia i leczenia małych pacjentów.

Dzięki staraniom Dyrekcji Szpitala oraz wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Oddział Noworodkowy limanowskiego Szpitala jest wyposażony w nowoczesny sprzęt najwyższej jakości. Ponadto, do końca roku oddział dzięki darom od WOŚP, wzbogaci się o dodatkowy sprzęt w tym m.in. 2 inkubatory zamknięte, 3 kardiomonitory, 2 pulsoksymetry, lampy do fototerapii, bilirubinometr, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddechu, 2 wagi elektroniczne, 3 pompy objętościowe, 4 pompy strzykawkowe oraz 1 ciepłe gniazdko.

Przypomnijmy: 26. Finał WOŚP odbył się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych (I i II-go stopnia referencyjności) poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Oddział Noworodkowy i Patologii Noworodka w Szpitalu Powiatowym w Limanowej posiada II stopień referencyjności. Rocznie rodzi się tutaj około 1 300 dzieci.   

Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy!