Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Nowoczesny tomograf komputerowy jeszcze w tym roku!

21 listopada 2019
Nowoczesny tomograf komputerowy jeszcze w tym roku! - zdjęcie

W poniedziałek 18 listopada Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala podpisał umowę na dostawę i montaż nowoczesnego tomografu komputerowego. Nowe urządzenie zastąpi tomograf, którym szpital dysponuje od 2011 roku i którym corocznie wykonywanych jest średnio 8,5 tysiąca badań. Z ramienia firmy Siemens, która wygrała przetarg, umowę podpisał Jerzy Pawłowski Kierownik ds. kluczowych  klientów.

Szybki zakup nowego urządzenia był możliwy dzięki dofinansowaniu  w wysokości 1 miliona złotych, które premier Mateusz Morawiecki przeznaczył na ten cel z rezerwy budżetu państwa. W pozyskanie dotacji osobiście był zaangażowany Józef Leśniak - Poseł na Sejm ubiegłej kadencji i to dzięki jego staraniom oraz pismom kierowanym do Premiera Rządu, pieniądze trafiły do limanowskiej placówki. W działania te zaangażowany był również Mieczysław Uryga Starosta Limanowski wraz z Agatą Zięba Wicestarostą (o czym pisaliśmy tutaj).

Łączny koszt zakupu nowego tomografu komputerowego to 1 312 264,29 zł. Brakująca kwota decyzją Rady Powiatu Limanowskiego, w całości zostanie pokryta z budżetu powiatu.

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej składa serdeczne podziękowania dla Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego za nieustanne wsparcie i wspomaganie działań służących rozwojowi Szpitala, a przez to wszystkim mieszkańcom powiatu limanowskiego. 

 

INFORMACJA:

Demontaż starego i montaż nowego urządzenia rozpocznie się już 25 listopada i potrwa około 1 miesiąca. W tym czasie pacjenci przebywający w limanowskiej placówce i wymagający tego badania będą transportowani do szpitali ościennych. Natomiast badania pacjentów planowych z końca listopada i z grudnia w miarę możliwości zostaną wykonane jeszcze przed rozpoczęciem prac. W tym celu radiolodzy już od 18 listopada wykonują badania tych pacjentów dodatkowo w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz w najbliższą sobotę.

Oddanie do użytku nowego urządzenia planowane jest jeszcze przed zakończeniem roku.