Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Organizacja odwiedzin pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Limanowej od dnia 24 czerwca br.

24 czerwca 2021
Organizacja odwiedzin pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Limanowej od dnia 24 czerwca br. - zdjęcie

Mając na uwadze prawa pacjenta w związku z obserwowanym ograniczeniem liczby zakażeń SARS-CoV-2 Szpital Powiatowy w Limanowej uruchamia odwiedziny pacjentów w Szpitalu pod pewnymi ograniczeniami.

Mając na uwadze prawa pacjenta w związku z obserwowanym ograniczeniem liczby zakażeń SARS-CoV-2 Szpital Powiatowy w Limanowej uruchamia odwiedziny pacjentów w Szpitalu pod pewnymi ograniczeniami:

 1. Zaleca się, aby osoba odwiedzająca posiadała certyfikat covidowy (zaszczepiony, ozdrowieniec, z ważnym testem). Termin odwiedzin należy uzgodnić z lekarzem kierującym oddziałem lub dyżurnym (zgodnie z harmonogramem).
 2. Powyższy wymóg nie dotyczy odwiedzin u pacjentów w stanach terminalnych i w nagłym pogorszeniu stanu zdrowia.
 3. Odwiedziny odbywają się w godzinach 14:00 – 17:00.
 4. Jednoczasowo dopuszcza się odwiedziny u jednego pacjenta przez jedną osobę wskazaną w dokumentacji medycznej.  
 5. Czas odwiedzin nie może przekraczać 15 minut.
 6. Osoba odwiedzająca jest zobowiązana do higieny rąk przed i po odwiedzinach.
 7. W zależności od możliwości organizacyjnych oddziału oraz stanu zdrowia pacjenta zaleca się, by odwiedziny miały miejsce poza salą chorego w pomieszczeniu gdzie nie przebywają inni pacjenci.
 8. Jeżeli odwiedziny mają miejsce w Sali na której przebywają inni pacjenci, osoba odwiedzająca zobowiązana jest zachować dystans od innych pacjentów m.in. 1,5 m.
 9. Osoba odwiedzająca (zawsze) i odwiedzana (jeżeli jest to możliwe ze względów medycznych) jest zobowiązana w czasie odwiedzin założyć maskę medyczną zakrywającą usta i nos.
 10. Dla pacjenta osoba bliska może przynieść tylko rzeczy osobiste, środki czystości i ewentualne produkty spożywcze, ale zawsze po wcześniejszym uzgodnieniu z personelem oddziału.
 11. W czasie odwiedzin odwiedzający nie może wychodzić poza oddział.
 12. W sytuacji prawdopodobieństwa wystąpienia zagrożenia epidemicznego lub ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów odwiedziny mogą zostać ponownie zawieszone na czas określony.