Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Pierwsze dziecko urodzone w 2015 roku to chłopiec

02 stycznia 2015
Pierwsze dziecko urodzone w 2015 roku to chłopiec  - zdjęcie

Pięć minut po godzinie trzeciej, 1 stycznia 2015 roku w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, urodziło się pierwsze w powiecie limanowskim dziecko. Chłopiec, syn Pani Niedośpiał z Mszany Górnej waży 4 kg i mierzy 56 cm.

Niespełna 10 minut później, bo kwadrans po godzinie trzeciej, urodził się drugi chłopczyk, synek Państwa Zelków z Kamionki Małej. Mały Miłosz waży 3680 g i ma 57 cm wzrostu. Miłosz Florian ma już trójkę starszego rodzeństwa- Emilka 3 lata, Dawid 6 lat i Patrycja 8 lat.

 

Jest już tradycją, że dzieci urodzone pierwszego dnia Nowego Roku zawsze odwiedzają włodarze powiatu. Podobnie było w tym roku, gdzie do pierwszego urodzonego w 2015 roku dziecka, wybrali się osobiście Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego – Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski, któym towarzyszyli Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej, lek. med. Bożena Wojtas Ordynator Oddziału Noworodkowy i Patologii Noworodka i lek. med. Jacek Widomski Z-ca Ordynatora Oddziału Ginekologii i Położnictwa.

Podczas wizyty w ładze powiatu w asyście kierownictwa szpitala, na ręce szczęśliwych mam wraz z gratulacjami przekazali okolicznościowe wyprawki, oraz złożyli noworoczne życzenia.   

Serdecznie gratulujemy szczęśliwym rodzicom!