Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Podziękowanie od Prezesa Towarzystwa Olimpijczyków Polskich dla Dyrektora Szpitala w Limanowej

24 listopada 2021
Podziękowanie od Prezesa Towarzystwa Olimpijczyków Polskich dla Dyrektora Szpitala w Limanowej - zdjęcie

Marcin Radzieta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej otrzymał podziękowania od Pana Mieczysława Nowickiego Prezesa Towarzystwa Olimpijczyków Polskich za uczestnictwo w Komitecie Honorowym oraz szerokie wsparcie podczas organizacji XXIII Edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego im. Henryka Łasaka.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski  to jednodniowe sportowe przedsięwzięcie poświęcone pamięci polskiego trenera kolarskiego Henryka Łasaka – wybitnego trenera kolarskiej reprezentacji polski, wychowawcy i szkoleniowca medalistów olimpijskich oraz mistrzostw świata, m.in. Ryszarda Szurkowskiego, Stanisława Szozdy czy Mieczysława Nowickiego, który zginął w styczniu 1973 r. w wypadku samochodowym w Skomielnej Białej koło Suchej Beskidzkiej.
„Memoriał Henryka Łasaka” odbywa się od 1999 roku. Jest to najwyżej notowany klasyczny (jednodniowy) wyścig kolarski w Polsce.

- Uczestnictwo w Komitecie Honorowym XXIII edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego im. Henryka Łasaka było dla mnie prawdziwym zaszczytem. Sportowa rywalizacja w wyścigu to wspaniała tradycja dla uczczenia wybitnego szkoleniowca, ale również doskonała możliwość promowania naszej Małej Ojczyzny. Jestem przekonany, że uczestnicy zwodów, ich współpracownicy oraz kibice zauważyli i zachwycili się wspaniałymi walorami krajobrazowymi naszego regionu. Cieszę się również, iż jako Szpital Powiatowy w Limanowej mogliśmy wspierać i zabezpieczać tę imprezę pod względem medycznym” – Marcin Radzięta.

Tegoroczna edycja wyścigu zgromadziła 13 zespołów, łącznie ponad 70 zawodników. Wyścig rozpoczął się 15 sierpnia na Limanowskim Rynku, gdzie odbyła się prezentacja ekip oraz podpisywanie list startowych, po czym rozpoczął się start ostry z ul. Konopnickiej w Limanowej. Meta wyścigu usytuowana bbyła przy budynku Limanowskiego Domu Kultury. Zawodnicy do pokonania mieli dystans 150 km w malowniczej, lecz bardzo wymagającej i górzystej trasie.

Jak trudny był to wyścig może świadczyć fakt, że z ponad 70 startujących wyścig ukończyło tylko 10. Długie trzymające podjazdy, kręta trasa i ani chwili na odpoczynek dla wielu kolarzy okazały się zbyt wyczerpujące. Tegoroczną edycję wygrał zawodnik z Czech z grupy Elkov Kasper Michael Kukrle. Jest to tegoroczny olimpijczyk z Tokio. Drugie miejsce zajął Mateusz Grabis z Voster ats team. Trzecie miejsce również zawodnik z Czech i również z grupy Elkov Kasper Adam Toupalik.

W ramach wyścigu dzień wcześniej, czyli 14 sierpnia, zorganizowany został Mini Wyścig dla Dzieci i Młodzieży im. Henryka Łasaka w którym mogli uczestniczyć najmłodsi fani jazdy na rowerze.

 

Zdjęcia z wyścigu można znaleźć na  stronie Polskiego Towarzystwa Olimpijczyków https://polscyolimpijczycy.pl/ oraz na fb 23 Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Memoriał Henryka Łasaka".