Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Pracownia Rezonansu w Szpitalu Powiatowym w Limanowej coraz bliżej!

18 lipca 2018
Pracownia Rezonansu w Szpitalu Powiatowym w Limanowej coraz bliżej! - zdjęcie

W maju bieżącego roku został przeprowadzony przetarg na wynajem pomieszczeń przeznaczonych na pracownię Rezonansu Magnetycznego. W postępowaniu wyłoniono firmę, która po przeprowadzeniu adaptacji pomieszczeń oraz zainstalowaniu aparatu RM będzie prowadzić działalność z zakresu diagnostyki obrazowej RM w naszym Szpitalu.

Prace mające na celu dostosowanie 140 m2 powierzchni niezbędnej do utworzenia pracowni rozpoczęły się z początkiem lipca bieżącego roku. Oddane w wynajem pomieszczenia (w których do tej pory znajdowało się Archiwum) wyposażone są w instalację grzewczą, elektryczną, wod-kan oraz telefoniczną, spełniają także warunki sanitarno – techniczne dla działalności z zakresu diagnostyki obrazowej RM. Do obowiązków Najemcy należy przeprowadzenie na własny koszt prac niezbędnych do ich zaadaptowania pod działalność tego typu. Obecnie trwają tam prace rozbiórkowe, skuwanie tynków, posadzek, demontaż niektórych ścian działowych i budowa nowych, w wyniku czego wyodrębniony zostanie pokój badania, pokój operatora oraz pomieszczenie techniczne.

Kolejnym, ważnym etapem będą prace z zakresu zabezpieczenia przed emisją pola magnetycznego w pomieszczeniach bezpośredniego otoczenia i dopiero wówczas możliwa będzie instalacja aparatu RM. Ponadto Najemca zobowiązany jest do zapewnienia sprawnej integracji systemu informatycznego pracowni RM z systemem informatycznym działającym w Szpitalu.

Pracownia Rezonansu zacznie funkcjonować już w październiku bieżącego roku. Do tej pory mieszkańcy powiatu limanowskiego chcąc wykonać badanie rezonansu musieli korzystać z usług oferowanych przez pracownie w okolicznych miastach, zaś Pacjenci hospitalizowani na oddziałach naszego szpitala na badanie dowożeni byli do Nowego Sącza, co wymagało organizacji dodatkowych transportów oraz generowało koszty.

Od momentu uruchomienia pracowni w limanowskiej placówce badania na rzecz hospitalizowanych Pacjentów naszego Szpitala będą wykonywane w pierwszej kolejności.