Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Radosny Dzień Dziecka na oddziale pediatrycznym

06 czerwca 2017
Radosny Dzień Dziecka na oddziale pediatrycznym - zdjęcie

1 czerwca dzieci przebywające na oddziale dziecięcym naszego szpitala odwiedzili  przedstawiciele limanowskiego oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz „Zozol”, który rozdawał maluchom upominki z okazji Dnia Dziecka. Podobnie jak w ubiegłym roku, akcję zorganizowano w porozumieniu z dyrektorem szpitala i ordynatorem oddziału.

Limanowscy kupcy przygotowali 30 prezentów. Na oddziale chorób dzieci oraz na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej przebywało łącznie 20 małych Pacjentów, dlatego też pozostałe upominki pozostawiono – zostaną przekazane kolejnym milusińskim, którzy trafią do szpitala w najbliższych dniach.

Przedstawicielom kongregacji towarzyszył dyrektor szpitala. - Wyrażam ogromną wdzięczność limanowskiemu oddziałowi Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, która pamięta o naszych małych pacjentach i sprawia im radość w tym szczególnym dniu - mówi Marcin Radzięta. 

Sponsorami prezentów byli: Marek Bednarczyk, Grzegorz Michura, Dariusz Pawlik, Mirosław Wigura, Kazimierz Rączkowski, Tomasz Wygoda i Grzegorz Wygoda. 
W postać „Zozola” wcielił się Tadeusz Witecki. 

Członkowie limanowskiego oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej już od kilkunastu lat odwiedzają naszych najmłodszych pacjentów szpitala z prezentami z okazji św. Mikołaja, natomiast z okazji Dnia Dziecka pojawili się po raz drugi. 

 

Serdecznie dziękujemy!