Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Rozstrzygnięcie konkursu "Fabryka w ciele tyka"

26 lutego 2020
Rozstrzygnięcie konkursu "Fabryka w ciele tyka" - zdjęcie

W dniu dzisiejszym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu  plastycznego pn. Ilustracja do książki „Fabryka w ciele tyka”. Konkurs skierowany był do dzieci i dorosłych. Wyróżnione prace konkursowe zostaną zamieszczone w nowej książeczce dla dzieci autorstwa pani Kariny Gamoń.

Konkurs cieszył się ogromnym  zainteresowaniem. Wpłynęło łącznie ponad 70 prac konkursowych. Poziom prac był bardzo wysoki, a stosowane techniki wykonania niezwykle zróżnicowane, stąd też wyróżnienie konkretnych prac było niemałym wyzywaniem.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i baloniki, a wyróżnionych 14 osób dodatkowo książeczkę pt. „Szpitalny domek” z autografem autorki oraz upominki sponsorowane przez Powiat Limanowski.

Dyrektor Szpitala sponsorował nagrodę specjalną, która decyzją jury trafiła do oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Chyszówkach, z której otrzymaliśmy bardzo dużo prac, wykonanych różnorodną techniką. 

Prace zgłaszano w kategoriach takich jak:

-Pan Mózg

-Pan Serce

-Panowie Płuca

-Pan Żołądek

-Panie Nerki

-Panie Jelita

-Panie Oczy

-Pan Kręgosłup

 oraz

do opowiadań pt.:

-Fabryka pełna miłości

-Grypa w fabryce

-Fabryka w siłowni

-Kto ważniejszy w fabryce

 

Książeczka zostanie wydana pod patronatem Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi, Dyrektora Szpitala Marcina Radzięty oraz Radia RDN Nowy Sącz.

 

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Jabłońska, Wiktoria Wojtas, Oliwia Wojtas, Aleksandra Prusak, Martyna Wojcieszak, Antoni Król, Szymon Król, Joanna Garbacz, Aleksandra Garbacz, Piotr Mrożek, Karol Pala, Kacper Głowacz, Lena Rusnak, Amelia Bielska.

 

Wszystkim dzieciom jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy wspaniałej wyobraźni i talentu!

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia z dzisiejszego spotkania oraz wszytskie nadesłane prace.

 

Karina Gamoń – mama, żona, poetka amatorka. Dyplomowana położna, specjalista pielęgniarstwa ginekologicznego, licencjat położnictwa. Absolwentka I LO im. M. Kromera w Gorlicach, Medycznego Studium Zawodowego w Limanowej i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Autorka książeczki „Szpitalny Domek”  - to bajka dla dzieci w wieku 4-10 lat. Pisana jest wierszem rymowanym. Opowiada w sposób wesoły, ciepły i humorystyczny o szpitalu, jego pracownikach i przyrządach medycznych. Celem bajki jest ukazanie dzieciom szpitala w sposób przyjazny. Przedmioty  opisane w bajce przyjmują postaci podobne do ludzkich, mówią, poruszają się i mają emocje. Bajka porusza wiele problemów ludzkich, mówi o przyjaźni, miłości, dobru. Może pomóc przezwyciężyć strach przed szpitalem dzieciom, które są przed wizytą szpitalną lub znajdują się w szpitalu. Może być przydatna w przychodniach, ośrodkach zdrowia, na oddziałach dziecięcych szpitali, gdzie przebywający rodzice z dziećmi mogliby oczekując przeczytać dzieciom bajkę. 

„Fabryka w ciele tyka” to kontynuacja pomysłu opartego na bajce terapeutycznej „Szpitalny domek”. Bajka pisana jest wierszem rymowanym, zawiera około 14 tysięcy znaków. Książka składa się z 5 części. W pierwszej części poznajemy główne organy ludzkie i ich sposób funkcjonowania. Następne części to przygody i problemy jakie mają organy jako ludki. Bajka „Fabryka w ciele tyka” wprowadza najmłodszych czytelników w świat ludzkiego ciała w wesoły i zaskakujący sposób. Narządy ludzkie np. wątroba, żołądek przybierają postaci ludzkie, komunikują się, pokazują emocje i uczą. Przeżywają problemy życia codziennego przybliżając w przystępny sposób funkcjonowanie układów człowieka. Rymowane wiersze uczą nie tylko anatomii ludzkiego ciała, ale przyjaźni miłości i relacji międzyludzkich.