Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Święto Pielęgniarek i Położnych w limanowskim Szpitalu

10 maja 2019
Święto Pielęgniarek i Położnych w limanowskim Szpitalu - zdjęcie

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Dyrektora Szpitala z przedstawicielkami personelu pielęgniarskiego i położniczego naszej placówki. Spotkania z okazji przypadającego na 12 maja Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w limanowskim Szpitalu stały się już tradycją.

Dyrektor złożył zgromadzonym Paniom serdeczne podziękowania za profesjonalną pracę, wytrwałość oraz empatię, jaką obdarzają Pacjentów naszego Szpitala. Jak stwierdził, to właśnie kompetencje tej grupy zawodowej oraz ich zaangażowanie w dużej mierze stanowią o jakości procesu leczenia oraz budują pozytywny wizerunek Szpitala. W dowód uznania dla ich pracy na ręce Przełożonej Pielęgniarek - Pani Bożeny Bugajskiej przekazał symboliczny kosz kwiatów. Jednocześnie Dyrektor życzył wszystkim obecnym dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń oraz samych pogodnych dni.

Ze strony Pani Bożeny Bugajskiej Przełożonej Pielęgniarek również padły słowa podziękowania, kierowane do Dyrektora – za okazany szacunek i celebrowanie tego święta oraz do koleżanek- za zaangażowanie i doskonałą współpracę.   

W spotkaniu uczestniczyły: Przełożona Pielęgniarek, Pielęgniarki Epidemiologiczne, Pielęgniarka Koordynująca pracę poradni oraz Panie Pielęgniarki Oddziałowe poszczególnych oddziałów i bloku operacyjnego. Te krótkie, coroczne spotkania są doskonałą okazją do wzajemnego okazania sobie szacunku, a także spokojnej rozmowy i wymiany doświadczeń zawodowych między uczestniczkami.

Przypomnijmy: 12 maja jest na całym świecie obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. W Polsce jest to Dzień Pielęgniarek i Położnych. Przypomina się o nich tego dnia, ponieważ 12 maja 1820 roku urodziła się Florence Nightingale, uważana za twórczynię nowoczesnego pielęgniarstwa. To ona pierwsza uznała, że pielęgniarstwo to zawód, który wymaga odpowiedniego przygotowania i praktyki, który musi być oparty na nauce, wiedzy medycznej, wyszkoleniu. Była założycielką pierwszej szkoły pielęgniarstwa w Londynie.