Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Szpital w Limanowej otrzymał dofinansowanie na zakup nowoczesnej karetki w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

13 września 2019
Szpital w Limanowej otrzymał dofinansowanie na zakup nowoczesnej karetki w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.  - zdjęcie

5 września w Szpitalu Powiatowym w Limanowej gościła Pani Józefa Szczurek-Żelazko Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Jej obecność związana była z podpisaniem umowy na dofinansowanie zakupu nowoczesnej karetki dla limanowskiej placówki. Wysokość dofinansowania wynosi 400 000 zł.

Dofinasowanie zostało przekazane w ramach realizowanego przez ministerstwo „Programu wymiany ambulansów” , dzięki któremu zostanie rozdysponowanych 200 nowoczesnych karetek.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w ramach realizowanego programu nowoczesne ambulanse trafią do stacji ratownictwa medycznego w całej Polsce. Kwota dofinansowania to 400 tys. zł na karetkę, co pozwoli na zakup nowoczesnych pojazdów przystosowanych do funkcjonowania w systemie ratownictwa medycznego. Ich zakup pozytywnie wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów oraz przyczyni się do poprawy warunków pracy zespołów ratownictwa medycznego.
Budżet „Programu wymiany ambulansów”  w 2019 roku wynosi prawie 80 mln zł.

Umowa dofinansowania została podpisana przez Panią wiceminister Józefę Szczurek-Żelazko oraz Marcina Radziętę Dyrektora Szpitala Powiatowego w Limanowej w obecności Mieczysława Urygi Starosty Limanowskiego.

Jak podkreślała Pani wiceminister, Ministerstwo Zdrowia nieustannie podejmuje działania mające na celu reformowanie systemu ratownictwa medycznego, a „Program wymiany ambulansów” jest kolejnym krokiem w tym kierunku, gdyż sprawna flota umożliwia bezpieczną i szybką reakcję zespołu ratownictwa medycznego. 

Ze strony Marcina Radzięty Dyrektora Szpitala padły przede wszystkim słowa podziękowania za wsparcie, gdyż otrzymane pieniądze pozwolą na zakup  najnowocześniejszego modelu karetki typu P. Jednocześnie Dyrektor zapewnił, iż systematycznie czyni starania w celu uzyskania kolejnych dofinansowań na zakup ambulansów, tak, by karetki zasilające Sekcję Transportu naszej placówki były nowe, bezpieczne i jak najlepiej wyposażone.

Do podziękowań dołączył Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, jednocześnie wyrażając uznanie dla realizowanej przez Ministerstwo Zdrowia inicjatywy.