Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Udana premiera książki Pani Kariny Gamoń

24 października 2022
Udana premiera książki Pani Kariny Gamoń - zdjęcie

22 października br. miała miejsce premiera nowej książki Kariny Gamoń "Gdzie zmysły prysły". Spotkanie z tej okazji odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej i zostało połączone z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego na ilustrację do tej właśnie książeczki.

Patronat honorowy nad książką objęli: Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego oraz Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

Podczas spotkania wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, natomiast te, których rysunki znalazły się w książeczce, dodatkowo upominki. Nagrody wraz z Autorką wręczali: Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala oraz Pani Bożena Bugajska Przełożona Pielęgniarek Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Przyznane zostały również dwie nagrody specjalne od Pana Mieczysława Urygi Starosty Limanowskiego oraz Pana Marcina Radzięty Dyrektora Szpitala Powiatowego w Limanowej, które otrzymały odpowiednio: Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. T. Kościuszki w Limanowej.

Po spotkaniu dzieci miały możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć oraz zakupu książki z dedykacją od autorki.


Karina Gamoń - mama, żona, poetka amatorka. Urodzona w Gorlicach, od wielu lat mieszka i pracuje w Limanowej. Zawodowo związana ze Szpitalem Powiatowym w Limanowej jako specjalista pielęgniarstwa ginekologicznego.
Od najmłodszych lat pasjonowała się pisaniem wierszy. Uczestniczy w spotkaniach edukacyjnych i autorskich z dziećmi w przedszkolach i bibliotekach. Wspomaga fundacje, szpitalne i kliniczne oddziały dziecięce, dzieląc się z nimi swoją twórczością. Autorka książek Szpitalny domek, Fabryka w ciele tyka, wierszy, tekstów piosenek, hymnów.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Limanowej wspiera literacką działalność Pani Kariny Gamoń m.in. poprzez zakup jej książek. Podczas sobotniej uroczystości Marcin Radzięta wręczył dzieciom wyróżnionym w konkursie książeczki Szpitalny domek oraz Fabryka w ciele tyka, by mogły szerzej zapoznać się z twórczością Pani Kariny.