Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Uroczyste wręczenie certyfikatów "Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent"

17 października 2022
Uroczyste wręczenie certyfikatów "Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent" - zdjęcie

Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej odebrał Certyfikat "Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent" przyznany przez Koalicję na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali. Uroczysta gala wręczania certyfikatów odbyła się 12 października 2022 w Warszawie podczas VI Kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz XVI HOSPITAL & HEALTHCARE MANAGEMENT, organizowanego przez wydawnictwo Termedia.

Do pierwszego w Polsce programu bezpieczeństwa i jakości zgłosiły się 63 placówki medyczne z całej Polski, z czego 52 zostały nagrodzone za przestrzeganie standardów opracowanych przez Radę Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali. Certyfikat „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent” potwierdza przestrzeganie standardów bezpieczeństwa oraz działania na rzecz popularyzacji praktyk zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy dla personelu medycznego oraz bezpieczeństwo pacjenta podczas pobytu.

„Certyfikat Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent potwierdza przestrzeganie przez placówki medyczne najwyższych standardów bezpieczeństwa. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy nimi nagrodzić ponad 50 jednostek”. ­– mówi prof. Wojciech Zegarski, Krajowy Konsultant w dz. Chirurgii Onkologicznej, członek Rady Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali.

Organizatorem programu jest powołana w 2021 r. Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa Szpitali, której celem jest zwiększanie poziomu bezpieczeństwa pracowników ochrony zdrowia w miejscu pracy, m.in. poprzez promowanie i zachęcanie szpitali do korzystania z bezpiecznego sprzętu. Koalicja postanowiła doceniać jednostki medyczne, które już teraz dbają o swoich pracowników, poprzez program certyfikacyjny „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”, którego pierwsza edycja właśnie dobiegła końca. W Małopolsce oprócz limanowskiej placówki Certyfikat uzyskał Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Andrychowie. Program swoim patronatem objęli, m.in.: Narodowy Fundusz Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, Polska Federacja Szpitali.

Certyfikat Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent jest potwierdzeniem, że dbamy o to, by środowisko pracy naszego personelu medycznego oraz miejsce pobytu naszych pacjentów było bezpieczne. Prowadzimy rejestr zranień i zakłuć, posiadamy odpowiednie procedury, prowadzimy wewnętrzne szkolenia w tym zakresie. To wszystko po to, by nasi pracownicy czuli się bezpiecznie. To z kolei przekłada się na bezpieczeństwo Pacjentów podczas hospitalizacji. – mówi Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala - Chciałbym podziękować Pani Lucynie Kowalskiej Pełnomocnikowi ds. Zarządzania Jakością, przewodniczącemu i członkom Komitetu ds. Jakości oraz przewodniczącym i członkom poszczególnych zespołów akredytacyjnych, gdyż wszystkie te osoby są zaangażowane w opracowywanie procedur związanych z tym zagadnieniem. To dzięki ich pracy, a także współpracy pozostałego personelu w zakresie wdrażania i przestrzegania zaleceń, możliwy jest ciągły rozwój Szpitala i pozyskiwanie ogólnopolskich wyróżnień, takich jak ten Certyfikat.


Pełna lista certyfikowanych placówek https://deklaracja-bezpiecznyszpital.pl/wyniki-i-edycji/