Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Wczoraj w Szpitalu Powiatowym w Limanowej ruszyły szczepienia przeciwko Covid-19

16 grudnia 2020
Wczoraj w Szpitalu Powiatowym w Limanowej ruszyły szczepienia przeciwko Covid-19 - zdjęcie

30 grudnia 2020 roku przed południem w naszym Szpitalu zaszczepiono pierwszych pięć osób przeciwko Covid-19. Wczoraj w godzinach porannych do Szpitala Powiatowego w Limanowej dotarła pierwsza partia szczepionki przeciwko Covid-19 a już po godzinie 1130 zaszczepionych zostało pierwszych pięciu wybranych pracowników naszej placówki którzy poddali się szczepieniu w obecności mediów.

Dzisiaj 31 grudnia 2020 roku od godzin porannych grupa kolejnych kilkudziesięciu pracowników naszej placówki zaszczepiła się pierwszą dawką szczeponki przeciwko Covid-19. W kolejnych dniach pracownicy służby zdrowia z terenu powiatu limanowskiego którzy zadeklarowali chęć będą szczepieni w naszym Szpitalu. Wczoraj dając przykład publicznie wszystkim mieszkańcom Ziemi Limanowskiej w obecności mediów zaszczepili się najstarsi wiekiem lekarze pracujący w naszym szpitalu, byli to: Pani Danuta Warszawska – Głąb oraz Panowie Janusz Stokłosa, Zygmunt Chaja, Piotr Gawlas oraz dr n. med. Janusz Chodorowski. Wszyscy po zaszczepieniu czuli się bardzo dobrze i zachęcali do tego aby wszyscy mieszkańcy naszego regionu którzy mogą się zaszczepić zrobili to w najbiższym czasie. Pierwszy zaszczepiony lek. Janusz Stokłosa na pytanie dziennikarzy o to czy warto się zaszczepić odpowiedział: „Oczywiście że warto, a kto nie wierzy w koranawirusa i w ciężki przebieg Covid-19 to zapraszam na oddział covidowy naszego szpitala aby zobaczył na własne oczy jak ludzie ciężko przechodzą chorobę”. W dniu dzisiejszym zaszczepili się kolejni pracownicy w tym między innymi Panie pielęgniarki oddziałowe oraz zastępca dyrektora do spraw lecznictwa Pan Andrzej Gwiazdowski.

Warto dodać że nasz Szpital został wyznaczony jako tak zwany „Szpital Węzłowy” do zorganizowania punktu szczepień przeciwko COVID-19 dla medyków oraz pracowników administracyjno - technicznych placówek medycznych oraz aptek z terenu powiatu limanowskiego.

Zainteresowane podmioty lecznicze oraz apteki, których pracownicy deklarują gotowość do zaszczepienia się przeciwko COVID-19, proszone są o złożenie na e-mail: szczepienia@szpitallimanowa.pl do dnia 14 stycznia 2021r. do godz. 9.00:

  1. Oświadczeń o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
  2. Wykazu osób deklarujących gotowość do zaszczepienia się personelu Państwa Podmiotu

Telefon kontaktowy do koordynatora Pani mgr Justyny Sołtys: 18 33 01 787

Dokumenty do pobrania:

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych:

Zgoda_na_przetwarzanie_danych

Tabela – wykaz osób deklarujących gotowość do zaszczepienia się

Wzór _ tabela _ wykaz osób

Link do komunikatu Centrali NFZ:

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/znamy-szpitale-w-ktorych-bedzie-szczepiony-personel-placowek-medycznych,7876.html

 

Karol Wojtas

Rzecznik Szpitala