Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Wiceminister Zdrowia Piotr Bromber w Szpitalu Powiatowym w Limanowej

16 września 2022
Wiceminister Zdrowia Piotr Bromber w Szpitalu Powiatowym w Limanowej - zdjęcie

Wizyta Pana Ministra w Szpitalu Powiatowym w Limanowej odbyła się 29 sierpnia bieżącego roku. Podczas spotkania w którym uczestniczył również pan Patryk Wicher Poseł na Sejm RP, Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala poruszył m.in. kwestię wynagrodzeń dla pracowników służby zdrowia.

Spotkanie stanowiło okazję do omówienia ważnych zagadnień dotyczących systemu opieki zdrowotnej, a także, ostatnio niezwykle istotnych kwestii wynagrodzeń pracowników służby zdrowia.

Dyrektor przedstawił swoje wątpliwości, co do możliwości finansowania podwyżek ze środków Szpitala, a także podtrzymał swoje jednoznaczne stanowisko, iż pieniądze na podwyżki w pełnej wysokości powinny, zgodnie z ustawą, trafić do szpitali. Jest to stanowisko, które Dyrektor przedstawił wcześniej pracownikom Szpitala kierując do nich pismo na początku sierpnia br. (pełne stanowisko Dyrektora można przeczytać tutaj).

Kolejnym punktem rozmów była możliwość pozyskania środków finansowych z Ministerstwa Zdrowia na planowaną, kilkunastomilionową inwestycję związaną z rozbudową limanowskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Planowana inwestycja będzie ogromnym przedsięwzięciem obejmującym przebudowę powierzchni 500 m2 obecnego SOR-u oraz rozbudowę oddziału o kolejne 600 m2. Szpital Powiatowy w Limanowej chce pozyskać środki na ten cel z „Programu inwestycyjnego modernizacji podmiotów leczniczych” finansowanego z Funduszu Medycznego, który został przyjęty uchwałą Rady Ministrów 16.08.2022 roku. Projekt uchwały w sprawie ustanowienia ww programu złożył Minister Zdrowia. Okres realizacji Programu zaplanowano na lata 2022–2029, a ogólna kwota środków z Funduszu Medycznego to blisko 7 mld zł. Program ma wspierać rozwój oddziałów geriatrycznych, a także inwestycje w infrastrukturę ratownictwa medycznego, w tym modernizację Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Szpital Powiatowy w Limanowej jest w trakcie przygotowywania dokumentacji, która powinna być kompletna (wraz z pozwoleniem na budowę) już pod koniec września bieżącego roku. Kompletny wniosek zostanie złożony do Ministra Zdrowia po ogłoszeniu informacji o konkursie i naborze wniosków.

Podczas rozmowy poruszono także temat Punktu Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa działającego na terenie Szpitala.

Artykuł o planowanej rozbudowie SOR: https://www.szpitallimanowa.pl...