Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

"Wyprzedzić Smutek" - kolejna edycja Programu Profilaktyki Depresji

06 lipca 2016

Informujemy, że ruszyła juz 5 edycja programu pod nazwą "Profilaktyka depresji i rozpowszechnianie postaw prozdrowotnych w obszarze zdrowia psychicznego". Projekt realizowany jest przez Szpital Specjalistyczny im. dr. J. Babińskiego w Krakowie we współpracy ze Szpitalem Powiatowym w Limanowej, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Stany depresyjne sa dziś niezwykle poważnym problemem, z którym borykają się ludzie niemal w każdym wieku. Często swój problem traktują bardzo wstydliwie i nie próbują szukać pomocy. Tymczasem, jak przekonują specjaliści, ze stanami depresyjnymi naprawdę można sobie poradzić.

Program "Wyprzedzić Smutek" to możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji przez mieszkańców Małopolski, którzy podejrzewają u siebie depresję. Aby skorzytsać z konsultacji, nie trzeba miec potwierdzonej choroby - wystarczy podejrzenie i chęć sprawdzenia swojego stanu psychicznego. Podczas takiej wizyty specjaliści wykluczą chorobę lub określą stopień zagrożenia depresją i doradzą środki zaradcze, a w przypadku potwierdzenia choroby pacjent może otrzymać skierowanie na leczenie.

Porada profilaktyczna jest osobistą rozmową  z konsultantem, trwa około godziny. Specjaliści podpowiedzą, jak wzmocnić odporność psychiczną i zmnniejszyć ryzyko depresji, wyposażą też w wiedzę, jak walczyć z tym problemem w codziennym życiu.

 

Punkt konsultacyjny znajduje się na terenie Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Zapisy na konsultacje odbywaja sie telefonicznie po numerem: 18/ 33-01-780,

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:30.

Wizyty umawiac można rowniez pod specjalnym numerem infolini: 668 862 680

 

 

Więcej informacji o Programie na stronach:

www.profilaktykawmalopolsce.pl

https://www.facebook.com/zdrowiewmalopolsce/