Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Zbadaj się - wybierz życie!

01 września 2014

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej zaprasza na bezpłatne badania cytologiczne w Poradni Ginekologiczno-Położniczej limanowskiego Szpitala.

Bezpłatne badania realizowane są w ramach Populacyjnego Programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy, organizowane przez Szpital, natomiast w całości finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Współczesna medycyna podkreśla znaczenie profilaktyki, dlatego każda kobieta pomiędzy 25 a 59 rokiem życia powinna wykonać badanie cytologiczne raz na 3 lata, co pozwala zwiększyć szansę na odpowiednio wczesne podjęcie leczenia nawet najmniejszych zmian chorobowych i co za tym idzie – ich całkowite wyleczenie. Warto dodać, iż badanie to jest bezpieczne, niebolesne, jego wykonanie trwa zaledwie kilka minut, a jednocześnie jest to najskuteczniejsza forma profilaktyki raka szyjki macicy. Dlatego warto skorzystać z mozliwości bezpłatnego zbadania się.

 

W celu ustalenia terminu badania oraz uzyskania szczegółowych informacji na temat programu prosimy o kontakt z Poradnią Ginekologiczno - Położniczą Szpitala pod numerem telefonu: 18/33-01-774.