Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Zmiany kadrowe w Oddziale Chirurgii Ogólnej

09 maja 2022
Zmiany kadrowe w Oddziale Chirurgii Ogólnej - zdjęcie

W Oddziale Chirurgii Ogólnej limanowskiego Szpitala nastąpiły zmiany kadrowe. W dniu wczorajszym Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala wręczył umowy o pracę lekarzom powołanym na nowe stanowiska w oddziale, czyli lek. Andrzejowi Gwiazdowskiemu obecnemu Kierownikowi ww oddziału oraz lek. Aleksemu Drożdż – p.o. z-cy Kierownika oddziału.  

1 maja 2022 roku powołałem na stanowisko lekarza kierującego Oddziałem Chirurgii Ogólnej lekarza Andrzeja Gwiazdowskiego. Będzie jednocześnie nadal pełnił funkcję Zastępcy dyrektora ds. medycznych limanowskiej placówki. Jestem przekonany, że Pan doktor Andrzej Gwiazdowski będzie odpowiedzialne i fachowo kierował oddziałem, którego do tej pory był zastępcą. Zastępcą został lekarz Aleksy Drożdż, lekarz oddziału chirurgii ogólnej – mówi Marcin Radzieta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej, jednocześnie dodając: Limanowski szpital chce  poszerzyć obszar zabiegów i operacji w zakresie chirurgii ogólnej, pozyskując nowych lekarzy i wykorzystując najnowszy sprzęt medyczny, aby pacjenci musieli korzystać z chirurgii poza szpitalem jak najrzadziej. Wiem, że zadania postawione przed nowym kierownictwem oddziału nie są łatwe, ale też wiem że wiedza i doświadczenie obu Panów są gwarantem realizacji tych zadań i pozytywnych zmian dla naszych pacjentów.

 

lek. Andrzej Gwiazdowski - ukończył Akademię Medyczną w Lublinie w 1997 roku. W tym samym roku rozpoczął pracę w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. W 2006 roku uzyskał specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej. W 2005 roku został p.o. Kierownika Bloku Operacyjnego, natomiast w 2006 roku objął funkcję Z-cy Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej, którą sprawował aż do 1 maja bieżącego roku, kiedy został powołany na stanowisko Kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej.
Po zakończeniu kadencji lek. Mariusza Bobuli na stanowisku Z-cy Dyrektora ds. Lecznictwa w 2019 roku, początkowo pełnił tę funkcję jako p.o. Z-cy Dyrektora, natomiast we wrześniu tego samego roku został wybrany na to stanowisko w drodze konkursu.

lek. Aleksy Drożdż – Absolwent wydziału Lekarskiego CM Uniwersytetu Jagiellońskiego (rok 2001). Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie. Specjalizację II stopnia uzyskał 24.10.2011 roku. Od 1 maja 2022 roku powołany na stanowisko p.o. Z-cy Kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej.

 

 

 

 

 

Oddział Chirurgii Ogólnej zlokalizowany jest na V piętrze budynku głównego Szpitala. Dysponuje bazą 35 łóżek. Specjalnością oddziału są zabiegi operacyjne i diagnostyczne z zakresu chorób przewodu pokarmowego i narządów jamy brzusznej. W leczeniu wykorzystuje się metody tradycyjne, jak również z zakresu tzw. chirurgii małoinwazyjnej (laparoskopii). Na oddziale pracuje 7 lekarzy, w tym dwóch lekarzy rezydentów.