Logo sygnet
Logo szpitala Limanowa
Flaga Polski Flaga UK
Infolinia 18 33 01 700
Certyfikat 2019 56 Flaga Unii Europejskiej
+ Zwiększ tekst
- Zmniejsz tekst
Wersja kontrastowa
Mapa strony

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19

Zakup aparatury i sprzętu medycznego - Cyfrowy aparat RTG typu Telekomando"Zakup aparatury i sprzętu medycznego - Cyfrowy aparat rentgenowski typu Telekomando"

dofinansowano ze środków

Funduszu Przeciwdziałania Covid-19

Całkowita wartość zadania: 1 759 864,35 zł

Wysokość dofinansowania: 1 400 000 zł 


Szpital Powiatowy w Limanowej od marca 2020 roku realizuje świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV2 (II poziom zabezpieczenia). Nowoczesny cyfrowy aparat RTG zapewnia szybką a zarazem zaawansowaną diagnostykę obrazową. Aparat ten będzie wykorzystywany do badań i diagnozowania pacjentów z podejrzeniem lub ze stwierdzonym zakażeniem Covid-19. To istotne narzędzie w walce z epidemią i stanowi wsparcie dla diagnostyki wykonywanej za pomocą testów genetycznych na obecność wirusa w organizmie. Wykonanie obrazów RTG obrazuje charakterystyczne zmiany w płucach u pacjentów a zakażonych COVID-19, zanim pojawią się wyraźne, inne symptomy zakażenia, co pozwala na szybką reakcję i wdrożenie odpowiedniego leczenia.


Cyfrowy aparat do radiografii i fluoroskopii SHIMADZU FLEXAVISION F4 to najnowszy model serii FLEXAVISION umożliwiający wykonywanie szerokiego zakresu badań, od lewatywy barowej po żołądkowo-jelitowe, interwencyjne procedury radiologii pozanaczyniowej, DIP i inne akwizycje środków kontrastowych dróg moczowych. Z łatwością można również wykonać ogólne badania radiograficzne klatki piersiowej, miednicy i kończyn, a także z zakresu chirurgii ortopedycznej.

Różne funkcje redukcji i kontroli ekspozycji sprawiają, że badania są bezpieczniejsze - zarówno dla pacjentów, jak i personelu medycznego. Pulsacyjna fluoroskopia oraz inteligentne filtry utwardzające (filtry utwardzające wiązkę promieniowania), wyjmowana kratka przeciwrozproszeniowa w dowolnej pozycji oraz wirtualna kolimacja pozwalają zminimalizować dawkę promieniowania rentgenowskiego.

Modernizacja instalacji gazów medycznych

Modernizacja instalacji gazów medycznych w Szpitalu Powiatowym w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego w związku z Covid-19

dofinansowano ze środków

Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Całkowita wartość zadania: 894 240,00 zł

Wartość dofinansowania: 300 000 zł


W ramach zadania wykonano prace mające na celu modernizację instalacji gazów medycznych. Zakres robót obejmował:

  • wymianę istniejących, przestarzałych technologicznie pionów i poziomów instalacji tlenu medycznego,
  • montaż 12 rozdzielni tlenowo – próżniowych z sygnalizatorami gazu oraz powiadomieniem GSM wraz z wymianą zaworów i tablic zasilających w budynkach głównym (A) Szpitala i budynku C (gdzie zlokalizowany jest m.in. Oddział Pulmonologii)
  • instalację nowych punktów poboru tlenu medycznego – 100 punktów w salach chorych w budynku głównym (A) oraz budynku pulmonologii (C).
  • wymianę 22 istniejących kompletów gniazd medycznych (Tlen , powietrze i próżnia)
  • modernizację instalacji gazów medycznych na IV p. budynku głównego (A) w pomieszczeniach do tej pory użytkowanych przez podmiot zewnętrzny